Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Modre odštartovali XI. ročník podujatia Deň otvorených pivníc

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes odštartoval XI. ročník tradičného podujatia Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínne ceste, ktoré sa bude konať od soboty 19. do nedele 20. novembra. Cieľom je podpora vinohradníctva a zároveň možnosť nahliadnuť priamo do pivníc výrobcov vína.

 

„Týmto podujatím sa oslavuje sviatok vinárov a vína. Je to tradičné podujatie, ktoré trvá už vyše desať rokov. A ja si ctím tradície,“ povedal Frešo počas otvorenia v Malokarpatskom osvetovom stredisku v Modre.

Súčasťou podujatia je sprievodný program, účastníci sa môžu zabávať pri ľudovej, goralskej aj cimbalovej hudbe, pripravené sú rôzne výstavy či prehliadka Hradu Červený Kameň.

Tradícia Dňa otvorených pivníc sa začala písať v roku 2000, kedy 17 malokarpatských vinárov zo Svätého Jura, Limbachu, Pezinka, Modry a Častej prezentovali vína vo svojich ale i prenajatých pivniciach v Pezinku. Postupne sa rozšírili po celej trase Malokarpatskej vínnej cesty. Počas tohto ročníka sviatku vinárov a vína sa prezentuje 150 vinárov v 129 pivniciach v 35 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

Podujatie organizuje Občianske združenie Malokarpatská vínna cesta v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.