Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Modre si budú v sobotu pripomínať Ľudovíta Štúra

Slovenského velikána si už po druhý raz pripomenieme 6. októbra nielen nad hrobom, ale zažijeme ho aj z ľudskejšej stránky. Podujatie Štúrova dumka ponúkne návštevníkom prednášky, súťaže, workshopy, tradičné jedlá Štúrovej doby aj koncert.

 
„Štúr bol vedúcou osobnosťou v období národného obrodenia. Tento významný jazykovedec, spisovateľ, politik a novinár zohral významnú úlohu v procese kodifikácie spisovnej slovenčiny. Je preto dobré, že verejnosť má vďaka tomuto podujatiu šancu dozvedieť sa o jeho živote a práci,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Sobotná akcia sa začne o 14:00 ekumenickou omšou v slovenskom evanjelickom kostole. Pokračovať bude položením kvetov k súsošiu Štúrovcov. O pol štvrtej sa začnú prednášky o slovenskom velikánovi a jeho práci a premietanie dobových fotografií. O pol siedmej sa začne diskusia. Pred ôsmou si návštevníci vypočujú čítanie zo Štúrových príhovorov na Uhorskom sneme. Celé podujatie vyvrcholí koncertom skupiny Hrdza, ktorý sa začne o pol deviatej.

Podujatie organizuje Modranský okrášľovací spolok, spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj.