Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Pezinku sa predstavia keramikári, v Senci odštartujú leto hudobnými vystúpeniami

Už tento víkend ožije Pezinok tradičnými remeslami. V rámci medzinárodného podujatia Keramické trhy sa predstaví vyše 150 keramikárov zo šiestich krajín Európy, zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Bulharska a Slovinska. Na južnej strane Slnečných jazier zas odštartujú letnú sezónu známym podujatím Senecké leto.

 
„Rád by som pozval verejnosť, Bratislavčanov, ale aj návštevníkov iných susedných krajov, aby prišli do nášho hlavného mesta, do nášho regiónu, aj na Keramické trhy. Je skutočne o čo stáť, je to kvalitne strávený voľný čas a ľudia odídu so zážitkami, ktoré dovtedy nemali,“ povedal predseda KOCR Bratislava Region Tourism a zároveň poslanec BSK Ivo Nesrovnal. Ako tiež dodal, akcia je významným produktom cestovného ruchu.
 
Cieľom už 11. ročníka Keramických trhov, ktoré bude prebiehať od piatka do nedele, je spropagovať keramiku, tradíciu modranskej majoliky, predstaviť jej rôznorodosť, funkčnosť a estetickú úroveň. „Toto remeslo je síce obľúbené, ale trošku na úpadku, preto aj takouto formou sa snažíme poukázať na to, že práca s hlinou má svoj zmysle a dáva potom aj takéto krásne pridané hodnoty vo finále,“ priblížil riaditeľ Malokarpatského múzea v Pezinku Martin Hrubala. Pre návštevníkov je pripravený hudobný program a viacero sprievodných podujatí v niekoľkých kultúrnych zariadeniach, deti si už tradične budú môcť vytvoriť vlastný produkt z hliny na tvorivých detských dielňach a majstri keramikári predvedú, ako sa točí s kruhom. Pripravená je aj súťaž pre verejnosť, v ktorej môžu hlasovať za výrobky keramikárov na tému „Pokladnička“. Podujatie pripravuje Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, spolu s mestom Pezinok a KOCR Bratislava Region Tourism.  
 

V Senci zas odštartujú letnú sezónu tradičným podujatím Senecké leto. Počas soboty sa môžu návštevníci tešiť na bohatý hudobný program, o ktorý sa postarajú Katarína Knechtová, I.M.T. Smile, Chinaski, Hex, Lola beží, Alias a ďalší. Pripravené sú aj rôzne súťaže, sprievodné akcie pre deti, kolotoče, diskotéka a o 23:00 ohňostroj.