Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V rámci projektu Na bicykli deťom sa vyzbieralo takmer 6-tisíc eur

 Aj vďaka tomu sa môžu uskutočniť ďalšie regeneračné pobyty pre deti a rodičov. Prvý pobyt bude pre päť až šesť rodín z východného Slovenska, ktoré strávia týždeň na Donovaloch. Druhý pobyt sa uskutoční v auguste v Liptovskom Jáne a je určený pre cca 60 rodín zo Slovenska a Čiech.

 
Medzinárodný charitatívny projekt Na bicykli deťom s medzinárodnou účasťou cyklistov a známych osobností z Česka a Slovenska priniesol prvé výsledky. Celú snahu organizátorov a cyklistov vyzbierať finančné prostriedky pre onkologicky choré deti znásobila radosť z vyzbieraných takmer šesťtisíc eur.
 
Projekt Na bicykli deťom je jedinečná akcia, ktorá sa svojim charakterom a medzinárodným rozsahom zaradila medzi významné projekty na podporu onkologicky chorých detí. Tento unikátny česko-slovenský projekt opäť podporila aj Bratislavská župa. Svoje meno prepožičal tejto charitatívnej akcii profesionálny cyklista Peter Sagan.
 
„Akcia skĺbila v sebe dve dôležité veci, ktoré sú pre nás prioritou. Tá prvá je propagácia pohybu nielen na bicykli, ale všeobecne pohyb, kedy hlavne mladým ľuďom dávame príklad, aby opustili svoje počítače, svoje izby, svoje obľúbené miesta v reštauráciách a baroch a vyšli si za aktívnym pohybom. To druhé je hlboký ľudský rozmer, kedy výťažok z tejto akcie ide na onkologicky choré deti,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že rozvoj športových aktivít spolu s cykloturistikou patria medzi priority Bratislavskej župy. Kraj aj v tomto roku organizuje Župný pohár Na bicykli deťom, z ktorého výťažok bude opäť venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom. Najbližšie sa bude budúcu sobotu konať pretek Okolo Bratislavy, začiatkom júla Kaktus bike Svätojurský blesk a 18. augusta vyvrcholí Župný pohár už tradične jedným z najobľúbenejších slovenských cyklistických maratónov Kellys Green Bike Tour. Viac informácií aj na web stránke www.nabicyklidetom.sk.
 
„Teší nás veľký záujem ľudí, ktorí sa zapojili a podporili tak myšlienku vzájomnej pomoci našim malým veľkým bojovníkom, pacientom onkologických nemocníc nielen na Slovensku, ale i v Čechách,“ doplnil Miroslav Bílik, predseda OZ Deťom pre život, ktorý je hlavným organizátorom tohto podujatia.
 
Peletón odštartoval 2. júna v najvýchodnejšej slovenskej obci Nová Sedlica. Počas 14 etáp prekonal 1 946 kilometrov a prešiel cez 423 miest a obcí. Cieľom bolo najzápadnejšie mesto ČR Aš, kde peletón dorazil 16. júna.
Na čele peletónu bol aj tento krát svetoznámy cyklista a osemnásobný majster sveta jazdiaci na vysokom bicykli Jozef Zimovčák. Účastníkmi boli aj známe osobnosti, napr. herec Ivan Vojtek, dráhový cyklista Jozef Žabka, tanečník Jaro Bekr, hokejisti z NHL, napr. Ján Pardavý, Andrej Nedorost, Richard Lintner, Miroslav Lažo, Peter Podhradský, Branislav Jánoš či Branislav Kvetan, podujatie podporili aj bratia Peter a Juraj Saganovci, olympijskí víťazi Peter a Pavol Hochschornerovci, bratia Peter a Martin Velitsovci, futbalový útočník Filip Šebo, operný spevák Martin Babjak a mnohé ďalšie osobnosti z kultúrneho, športového či politického života. Okrem stálych účastníkov pelotónu sa do akcie na bicykli zapojila aj širšia verejnosť v regiónoch. Projekt môže verejnosť podporiť aj finančne na číslo účtu: 0634728036/0900.