Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Stánku zdravia si nechal zmerať krvný tlak aj župan

 V Nemocnici v Malackách dnes predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo slávnostne otvoril podujatie zamerané na osvetu občanov aj zamestnancov firiem o potrebe prevencie. Cieľom podujatia je zvýšiť povedomie o nutnosti preventívnych vyšetrení.

 

„Preventívne prehliadky sú dobré a dôležité. Sám na ne chodím pravidelne každý rok,“ povedal Frešo. Pri tejto príležitosti si bratislavský župan nechal zmerať tlak. Predseda si prezrel aj priestory nemocnice, jej vynovené časti, rovnako ako aj tie priestory, ktoré ešte rekonštrukcia čaká. „Tu sa ukazuje, ako prospešná môže byť spolupráca samosprávy so súkromným sektorom,“ dodal.

Počas Týždňa zdravia, ktoré potrvá do piatka 9. apríla, budú zamestnanci Nemocničnej a.s. bezplatne merať v Stánku zdravia vo vestibule nemocnice základné vitálne hodnoty – krvný tlak, percento telesného tuku, vypočítať body mass index (BMI) a stanoviť hladinu cukru v sére. Pokiaľ zaznamenajú odchýlku od normy, pacientom odporučia návštevu všeobecného lekára či odbornej ambulancie. Súčasťou služby je aj poradenstvo v oblasti preventívnych prehliadok. Stánok zdravia bude otvorený vo vestibule nemocnice v Malackách do piatka od 7:00 do 15:00.