Blindfriendly Streda 16. 10. 2019 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Stupave oslavovali sviatok kapusty

Ani tento rok trojdňová oslava kapusty Dni zelá v Stupave návštevníkov nesklamala. Tradičné dni zelá, ktoré sa konali od 2. do 4.októbra v Stupave a boli spojené s regionálnymi oslavami svetového dňa turizmu, sa niesli v duchu skvelej zábavy a návštevníci mohli chutnať rôzne špeciality – ako inak - z kapusty.

 
Hneď po slávnostnom otvorení podujatia predsedom BSK Vladimírom Bajanom,  primátorom mesta Stupavy Ľubomírom Žiakom a riaditeľom Mestského kultúrneho a informačného centra Pavelom Slezákom všetci návštevníci upriamili pozornosť na originálnu výstavu Úroda, na ktorej pestovatelia odprezentovali svoje úspechy v pestovaní kapusty, tekvíc, paradajok, paprík a ďalšej zeleniny. Plody prekvapili nielen rozmanitými tvarmi, ale predovšetkým gigantickými rozmermi. Zo sudov v stánkoch voňala kyslá kapusta nakladaná s rôznymi prímesami a na hlavnom pódiu sa o dobrú zábavu postarali Horkíže slíže, reprodukovaná zábava Oldies party a tiež detské folklórne súbory.
 
V župnom stánku, ktorý pre návštevníkov pripravil BSK, ponúkal predseda BSK Vladimír Bajan a pedagógovia zo Strednej priemyselnej školy potravinárskej na Farského ulici v Bratislave výbornú kapustnicu, s ktorou sa zapojili aj do súťaže vo varení.
 
Slovenská agentúra pre CR vo vlastnom stánku organizovala množstvo súťaží pre malých i veľkých a prezentovala tak význam turizmu pre rozvoj obcí i regiónov. Bol to už tretí ročník, čo spoločne s BSK organizovali oslavy Svetového dňa CR na Dňoch zelá BSK v Stupave .