Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Večer autentického folklóru

Ďalší z večerov autentického folklóru sa uskutoční v piatok 30. novembra o 19.00 hod. v Dome kultúry Zrkadlový Háj na Rovniankovej 3 v Bratislave. Bratislavský samosprávny kraj predstaví ľudové umenie a tradície obce Šumiac.

 
Obec Šumiac leží v Banskobystrickom kraji v okrese Brezno. Vznikla v 15. storočí a jej pôvodní obyvatelia boli Rusíni. Zaoberali sa chovom oviec, dobytka, neskôr spracovaním dreva, výrobou poľnohospodárskeho náradia a pálením dreveného uhlia. Obec je známa ľudovým rezbárstvom, výrobou krojov a výšiviek.
 
Bohatý program plný ľudového umenia si pre všetkých návštevníkov pripravili folklórny súbor Šumiačan a ľudová hudba Pokošovci. Súbor vznikol v januári 1957 a už viac ako 50 rokov prejavujú jeho členovia svojím spevom, tancom a hudbou lásku k rodnej obci a úctu k jej kultúrnym tradíciám. Významný úspech dosiahol súbor pod umeleckým vedením Jána Molenta. Večer už tradične bude plný zábavy, hudby, ľudového umenia a tradičných jedál zo šumiackej kuchyne. Cieľom podujatia je oboznámenie ľudí s kultúrou a zachovať tak tradície zvykov ľudového tanca a hudby.