Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Verejnosť bude využívať cyklomost už v auguste

 Cyklomost medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof bude môcť verejnosť využívať už v auguste, Bratislavský kraj pripravuje počas leta aj sprievodné podujatia.

 
V súčasnosti Bratislavský kraj čaká na právoplatnosť rozhodnutia o predčasnom užívaní stavby. Do právoplatného ukončenia konania sa stále jedná o stavenisko a z dôvodu bezproblémového priebehu konania je nepovolaným osobám vstup na most ZAKÁZANÝ. Na moste sú osadené nové a pevnejšie zátarasy a na dodržiavanie zákazu vstupu dohliada aj strážnik. Rakúsku stranu sme tiež požiadali, aby most zabezpečila zo svojej strany.
 
Stavba lávky pre peších a cyklistov Devínska Nová ves – Schlosshof bola riadne ukončená a momentálne prebieha zákonom stanovené konanie na predčasné užívanie diela. Rozhodnutie bolo doručované verejnou vyhláškou a zverejnené Mestskou časťou  Devínska Nová Ves dňa 02.07.2012 a Hlavným mestom SR Bratislava 06.07.2012. Cyklisti budú môcť využívať most už v auguste, oficiálne otvorenie je plánované na 22.9.2012, tento dátum vznikol po vzájomnej dohode s Dolnorakúskym krajom.
 
Výstavba cyklomostu sa začala vlani v septembri, postavil ho konzorcium Ingsteel a Doprastav. Most je postavený v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Most sa stane dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás.
 
Počas prípravných prác bol odhalený aj pôvodný mostný násyp ešte z čias Márie Terézie. Podľa župana Pavla Freša sa aj pri ďalších prácach našli v hĺbke pôvodné piloty, ktoré boli súčasťou premostenia pred cca 300 rokmi. Cyklomost je stavaný tak, aby nenarušil zvyšky tohto pôvodného mosta.
 
Projekt je podporený v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013 (projektoví partneri: Spolková vláda Dolné Rakúsko, BSK, Hlavné mesto SR Bratislava a Devínska Nová Ves).