Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Viac miest v škôlkach je už aj na Záhorí

Bratislavský samosprávny kraj začal minulý týždeň s obhliadkami materských škôl, ktorým bola schválená a pridelená dotácia z projektu Naša škôlka – Náš kraj. Počas dnešného Župného štvrtku začal kraj s kontrolou škôlok na Záhorí.

 
„Dvory škôlok, kde sa denne hrajú deti, sú často v pôvodnom stave spred 20-30 rokov. Aj vďaka poskytnutej dotácii z rozpočtu kraja sa tieto dvory stávajú bezpečným miestom ideálnym na hranie,“ povedal na návšteve vynovených dvorov župan Pavol Frešo.
V malackom okrese podporil Bratislavský kraj dotáciou 20 škôlok. Dve z nich bol v rámci Župného štvrtka navštíviť aj župan Pavol Frešo. Prvou navštívenou bola materská škola v Lábe. Ako uviedla starostka obce Monika Valúchová, aj vďaka päťtisícovej župnej dotácii premenili školský dvor na „oázu radosti“. Škôlkari ešte čakajú ešte na posledné herné prvky a 26. septembra bude dvor škôlky slávnostne otvorený. „Vďaka dotácií Bratislavského samosprávneho kraja sme prerobili priestory, ktoré slúžili viac-menej ako skladové. Vytvorili sa z toho dve nové triedy a mohli sme prijať ďalších 24 detí, nakoľko máme oveľa viac detí ako je kapacita škôlky,“ doplnila starostka.
Druhou škôlkou navštívenou počas župného štvrtku, bola materská škola v Lozorne na Orechovej ulici. Aj tam pripravili pre deti nové ihrisko, na ktorom sa môžu bezpečne hrať. „Aj s dotáciou Bratislavského samosprávneho kraja obec vybudovala tretí pavilón materskej školy pre 25 detí. Zrekonštruovali sme sociálne zariadenia pre detičky, urobilo sa pekné pieskovisko, zrekonštruovali sa preliezky, dokúpila sa infraštruktúra, regály, poličky, postieľky. Aj vďaka samosprávnemu kraju sme si toto mohli dovoliť,“ priblížil starosta Lozorna Ľubomír Húbek.
Projekt Naša škôlka – náš kraj je vo svojom druhom roku. V roku 2014 podporil Bratislavský samosprávny kraj 76 materských škôl dotáciami spolu vo výške 402 900 eur. V hlavnom meste to bolo 22 škôlok, v seneckom okrese 23, v malackom 20 a v pezinskom okrese 11 škôlok. BSK sa na tejto situácii podieľal v zmysle prijatého Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR). Nový PHSR umožňuje podporovať aj predškolské zariadenia a predškolskú výchovu.