Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vianoční Elfovia v bábkovom divadle

 Bratislavské bábkové divadlo v predvianočnom období pripravuje inscenáciu pôvodnej hry Dušana Staudera „Veľká cesta z Artktosu“. Premiéru uvedie 28. novembra 2008.

 
Národ Elfov, ktorý žije na severnom póle pracuje a zabáva sa vo Veľkom dome, kde vládne poriadok, každý a všetko má svoje presne určené miesto. Vo Veľkom dome sa triedi pošta prichádzajúca od detí z celého sveta. Podľa toho, koľko pekných listov príde, toľko sladkostí, medovníčkov a všakovakých hračiek sa pripravuje v ďalších častiach domu. Elfovia majú preto celý rok veľa práce, no stále im zostáva čas aj na hry a zábavu, a niekedy aj na vystrájanie huncútstiev.
 
V presne určený deň sa vrchovato naložené čarovné sane rozbehnú na Veľkú cestu, aby obleteli celý svet. V saniach sa vezú anjel s čertíkom a sobí záprah pevne drží v rukách deduško Mikuláš.
 
Pre všetky deti i tých ktorým aj v dospelosti stále bije v hrudi srdce dieťaťa pripravuje tím mladých tvorcov v réžii Petra Palika inscenáciu o Mikulášovi a tajomnom Arktose. Scénu, bábky a kostýmy navrhol Martin Dubravay, hudbu skomponoval Marian Vach a v postavách obyvateľov Arktosu uvidíte Juraja Adamíka, Janu Lieskovskú, Miriam Pavelkovú, Margarétu Nosáľovu, Jána Morávka, Juraja Bednariča a Michala Adama.