Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vietnamská delegácia študovala fungovanie samosprávy v Bratislavskom kraji

 V dňoch 23. - 25. augusta 2010 sa uskutočnila študijná návšteva predstaviteľov Národného zhromaždenia VSR na Slovensku. V rámci svojho programu zavítali 24. augusta aj na pôdu Úradu BSK, kde ich v zastúpení predsedu prijal podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 

Jednou z tém ich študijnej cesty na Slovensku bolo oboznámiť sa s modelom samosprávy na Slovensku. Podpredseda BSK Ivo Nesrovnal členov delegácie oboznámil s reáliami Bratislavského kraja, s históriou vzniku vyšších územných celkov v SR, s kompetenciami samosprávnych krajov na Slovensku, ako aj so spôsobom ich financovania. Informoval tiež o práci poslancov Zastupiteľstva BSK, o komisiách zastupiteľstva, o systéme ich práce.

Členov vietnamskej delegácie zaujímal kontrolný mechanizmus zastupiteľstva, systém fungovania Úradu BSK a jeho štruktúra, prepojenie zastupiteľstva s prácou Úradu BSK. Vedúci delegácie Pham Minh Tuyen prejavil záujem aj o informácie o politickom zoskupení poslancov Zastupiteľstva BSK, o volebnom systéme v SR na komunálnej i regionálnej úrovni.