Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend bude patriť seniorom, obecným slávnostiam aj mladému vínu

Seniorská olympiáda, pezinské vinobranie, turistika sa psami, prekážkový beh, súťaže o najväčší dopestovaný zemiak, v jedení krumplových placiek či varení gulášu. To je len časť víkendových podujatí, na ktorých sa môžu obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja zabaviť aj si zašportovať.

 
Bratislavský kraj pripravil na sobotu už štvrtý ročník Župnej olympiády seniorov 2014, v ktorej budú seniori súťažiť o Putovný pohár predsedu BSK. Konať sa bude od 9:00 v DSS Rosa pre deti a rehabilitačné stredisko na Dúbravskej ceste v Bratislave. Účasť potvrdilo 15 družstiev z Bratislavy, Modry, Senca, Stupavy ale aj z českého Rožmitálu pod Třemšínem. Vstupenkou je vlastnoručne upečený domáci koláč, ktorý bude súťažiť v kategórií „Najchutnejší župný koláčik“. Seniori si zmerajú sily v ôsmich kategóriách, napríklad v štafetovej chôdzi, petangu, hode granátom, kopom do bránky, florbale, čakajú na nich aj rôzne hlavolamy. Pri jednotlivých súťažných disciplínach budú nápomocní dobrovoľníci - študenti Pedagogickej a sociálnej akadémie na Bullovej ulici v Bratislave a seniori z klubu Senior v Bratislave. Podujatie vecnými cenami podporili aj spoločnosť abcknihy.sk a TV JOJ.
 
Železná studienka bude v sobotu patriť psíčkarom. Od 8:30 štartuje pri Mlyne Klepáč šiesty ročník turistického podujatia so psami – Malokarpatský dogtrekking. Súťažiť budú na troch trasách s dĺžkami 35 km, 20 km alebo 12 km. Podvečer vystúpi kapela Electric flash. Areál Divoká voda v Čunove bude od 10:00 pre tvrďákov. Prihlásení jednotlivci ale aj tímy pobežia po trati dlhej päť a viac kilometrov, na ktorej musia prekonať rôzne prekážky. Pre tých, ktorí chcú nahliadnuť a pripomenúť si obdobie historických udalostí na sklonku 2. svetovej vojny, je určená akcia „Výročie mobilizácie 1938“. Konať sa bude v sobotu od 13:00 do 18:00 v objekt Československého pohraničného opevnenia B-Sč “Lány” na Viedenskej ceste v Petržalke.
 
Aj záhorácke obce sľubujú cez víkend bohatý program. V Studienke otvoria hubársku sezónu tradičným - už dvanástym ročníkom jarmoku Hasprunský dubák. Podujatie sa začne o 8:00 svätou omšou, o 9:00 otvoria jarmok, na námestí bude hrať dychovka aj country hudba, vystúpia mažoretky a bude sa krstiť kniha „Záhorácka duša a jej poklady“ od autorky Márie Kardianovej. Súčasťou podujatia bude súťaž vo varení gulášu a tombola. Sološnický krumplový deň sa začne omšou o 10:00, predstavia sa detské i folklórne súbory, tanečné skupiny, prídu aj Marcela Laiferová, skupiny Requiem a Čibuk. Slávnosť oficiálne otvoria o 14:00 príchodom Krumpolienky so sprievodom. Súťažiť sa bude o najväčší dopestovaný zemiak ale aj v jedení krumplových placiek. Súčasťou podujatia bude remeselný trh, výstava fotografií, žehličiek, ukážky prác na hrnčiarskom kruhu a atrakcie pre deti.