Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend sa ponesie v znamení zimného MTB maratónu

Šiesty ročník 1. zimného MTB maratónu s rekordným počtom prihlásených športových nadšencov odštartuje na Železnej studienke v sobotu cyklistickým pretekom, bežci si zmerajú sily v nedeľu. Záštitu nad jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe prevzal predseda BSK Pavol Frešo.

 
„Aj toto podujatie je dôkazom toho, že Bratislavská župa má čo ponúknuť celoročne. Naším cieľom je, aby mali obyvatelia, ale aj návštevníci regiónu dostatok možností športovo sa vyžiť. Takéto akcie navyše podporujú zdravú súťaživosť a tým, ktorí sa postavia na štart, ponúkajú skvelý pocit z prekonania samého seba,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Cez víkend si má zmeria sily až 370 cyklistov a 270 bežcov. Do súťaže sa tento rok zapoja aj cyklisti z Rumunska, Česka, Maďarska, Lotyšska či Rakúska. Štartovať budú aj Juraj Kadnár či olympionička Janka Števková. Víkendový maratón odštartuje na Železnej Studienke v sobotu o 11:00 cyklistickou súťažou. Pre účastníkov je pripravená 29 km dlhá trať so 650 metrovým prevýšením. Bežci štartujú v nedeľu o 11:00, popasovať sa budú musieť s 9,7 km dlhou traťou a 160 metrovým prevýšením. Tí, ktorí si trúfnu, môžu súťažiť v oboch športových disciplínach.
Pre všetkých pretekárov je pripravený vykurovaný stan, cisterna s pitnou vodou či štartový balíček. Cyklisti si budú svoje bicykle môcť zadarmo umyť v ôsmich umývacích boxoch a k dispozícii bude aj bezplatné strážené parkovisko a úschovňa.