Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend v Bratislavskom kraji v znamení varenie, histórie aj osláv

Zažiť rekonštrukciu obliehania Bratislavy Napoleonom, páliť jánske ohne, súťažiť vo varení guláša či osláviť letný slnovrat môžu záujemcovia počas tohto víkendu v Bratislavskom kraji.

 
V sobotu bude Bratislava opäť prežívať udalosti spred vyše 200 rokov. Dobový tábor a vojaci, historické delá a zbrane, vojenské kone, poľná nemocnica, remeselné stánky, množstvo sprievodných akcií a súťaží pre deti i dospelých. To všetko bude možné opäť vidieť a zažiť na podujatí, ktorého cieľom bude priblížiť návštevníkom bitku, pri ktorej Napoleon utrpel prvú porážku. Akcia sa bude konať v Sade Janka kráľa so začiatkom o 10:00 až do 22:00.  
 
V areáli na Kuchajde v bratislavskom Novom Meste sa od 15:00 do 23:00 uskutoční XXI. ročník Kultúrneho leta 2012. Pripravená je prezentácia miestnych zákldných škôl, divadielko Babena, vystúpia detský folklórny súbor Čečinka, Pavol Hammel a orchester Gustáva Broma aj skupina Vidiek. Bude sa tiež páliť vatra a pripravený je aj ohňostroj.
 
Súťažiť vo varení guláša sa bude v obci Báhoň od 13:00 pred obecným úradom. Registrácia družstiev je od 12:00, vyhodnotenie o 17:00. Pripravené je aj vystúpenie skupiny Rolničky či dychovej hudby Senčanka. Od 20:00 zahrá skupina Kométa.
 
V Pezinku sa bude v sobotu od 19:00 do 24:00 konať už druhý ročník osláv sv. Jána. Podujatie s názvom Pálenie Jánskych ohňov sa uskutoční na lúke pri hasičoch – na Hasičskej ulici. Program akcie tvorí vystúpenie Ľudovej hudby Matúša Kyseľa, ohňová show tanečnej skupiny Festum Aeternum z Bratislavy a Gajdošského komanda. Návštevníci budú mať možnosť hľadať zázračný poklad, nechať sa opantať veštbami, súťažiť a poddať sa kúzlu tejto magickej noci.
 
Na Kamennom mlyne pri Malackách sa koná Festival Mlyn. Počas dňa hrajú kapely k doplneniu atmosféry k sprievodným programom. Predstavia sa napríklad kapely Ahoj a Corida, Country band, Jazzemice aj študenti sólového spevu-konzervatoristi. Na festivale vystúpi aj bluesová kráľovná Zuzana Suchánková s kapelou, Fragile pod vedením Braňa Kostku, atmosféru spoľahlivo roztočí Janko Kuric a Vidiek a tradične už pätnásty rok uzatvorí Bukasový Masív aj s "táčkama".
 
V obci Vysoká pri Morave sa budú v Kultúrnom dome od 15:30 konať oslavy letného slnovratu. Podujatie otvorí Slniečko a vodníci, predstavia sa spevácky folklórny súbor Bystričan, tanečná skupina Stardance, dychová hudba Mistříňanka, pripravená je aj vatra, ohňostro a na záver vystúpenie country skupiny Ranč zo Žarnovice. Obecné oslavy sa budú konať aj v Hamuliakove.
 
Futbalový klub BCT Bratislava si v sobotu pripomenie 90. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti organizuje športovo-spoločenský deň, ktorý sa uskutoční na ich futbalovom štadióne. Rovnaké výročie vzniku oslávi aj dychová hudba Šarfianka