Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vínne pivnice otvoria budúci víkend svoje brány

 Počas tradičného podujatia Deň otvorených pivníc sa bude víno ochutnávať v 149 pivniciach a zúčastní sa na ňom až 197 vinárov. Už 13. ročník akcie pre milovníkov vína sa koná v rámci Župnej jesene. Začne sa v piatok 16. novembra a pokračovať bude v sobotu.

 
„Vďaka otvoreným pivniciam sa môže verejnosť zoznámiť s prácou vinohradníkov aj s jej produktmi. Aj týmto podujatím chceme pritiahnuť do Bratislavskej župy ľudí. Z vinohradov chceme ťažiť tak ako susedný Burgenland, ktorý si na nich vybudoval veľkú časť cestovného ruchu. Preto s ochranou vinohradov počítame v pripravovanom územnom pláne,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Milovníci dobrého vína budú mať vďaka otvoreným pivniciam možnosť degustovať víno z celého malokarpatského regiónu priamo na miestach, kde sa vyrába. Už od roku 1999, kedy sa Deň otvorených pivníc konal po prvý raz, je cieľom podujatia aj zvyšovanie kultúry podávania a pitia vína v malokarpatskom regióne.
 
Dobré meno vínnych pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste šíria nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí hlavní organizátori podujatia, ktorými sú Združenie Malokarpatská vínna cesta, Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.