Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Volebná komisia Bratislavského kraja má osem členov

Volebná komisia Bratislavského samosprávneho kraja má osem členov. Na svojom prvom zasadnutí zložili jej členovia sľub do rúk predsedu BSK Pavla Freša. Predsedom volebnej komisie je žrebom zvolený Ján Keselý (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST-HÍD, Sloboda a Solidarita, Strana maďarskej komunity - Magyar Kӧzӧsség Pártja, Občianska konzervatívna strana a Strana zelených), podpredsedníčkou je Katarína Šintalová (Ľudová strana Naše Slovensko). Sídlo Volebnej komisie BSK je v budove Úradu Bratislavského kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave a sídla 18 obvodných volebných komisií v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja.

 
„Verím, že budete držať ochrannú ruku nad demokratickým, férovým a pokojným priebehom krajských volieb. Voľby sú stále najlepším a najzrozumiteľnejším vyjadrením vôle občanov, preto k tomu pristupujte zodpovedne a s plnou vážnosťou,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo členom volebnej komisie.
 
Kandidátne listiny podalo 23 politických strán, hnutí a koalícií a 26 nezávislých kandidátov. O poslanecký mandát do zastupiteľstva BSK sa uchádza 293 kandidátov, z čoho sa ale dvaja vzdali mandátu na poslanca. O post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa uchádza dvanásť kandidátov, z toho jeden nezávislý.
 
Do 15. októbra zašle Volebná komisia BSK zoznam kandidátov podľa volebných obvodov Ústrednej volebnej komisii a obvodným úradom na území samosprávneho kraja. Po slávnostnej časti prvého zasadnutia začali členovia Volebnej komisie BSK s preskúmaním kandidačných listín a registráciou kandidátov. Volebná komisia usmerňuje činnosť obvodných volebných komisií a okrskových volebných komisií, má rozhodovať o sťažnostiach na postup obvodných volebných komisií, preskúmať kandidačné listiny a registrovať kandidátov, zistiť a overiť celkové výsledky volieb v samosprávnom kraji.