Blindfriendly  19. 1. 2020 | Meniny má Drahomíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vyučovanie nemeckého jazyka „inak“

 Učiť sa nemecký jazyk v škole nemusí byť len povinnosťou, ale i príjemnou zábavou. Na gymnáziu Laca Novomeského na Tomašikovej ulici v Bratislave tak nemčinu vyučujú a navyše študenti po ukončení štúdia ovládajú nemecký jazyk na profesionálnej úrovni.

 
 Gymnázium L. Novomeského otvorilo triedy, ktorých študenti sa v rámci štvorročného programu pripravujú na DSD-II-skúšku (tzv. Sprachdiplom). Tento diplom umožňuje prijatie slovenských maturantov na vysokoškolské štúdium na nemeckých vysokých školách a univerzitách bez ďalšej jazykovej skúšky. Okrem toho je diplom po skončení štúdia na Slovensku dokladom, ktorý umožňuje vykonávať v nemecky hovoriacich krajinách povolanie, kde sa vyžaduje profesionálna úroveň nemeckého jazyka (napr. lekár, lekárnik a pod.).
 
V minulom školskom roku sa vyučovanie realizovalo v skupine deviatich žiakov a v tomto roku u ôsmich žiakoch. Všetci vlastnia prenosný počítač – „laptopová skupina“. Študenti si pripravia na každú vyučovaciu hodinu tému, o ktorej diskutujú, zbierajú k nej materiály a pripravujú si prezentácie. Samozrejme, v nemčine. Učia sa 6 vyučovacích hodín v týždni pod vedením dvoch učiteľov z Nemecka. Vyučovanie je doplnené mimoškolskými aktivitami, pri ktorých škola spolupracuje s rakúskym veľvyslanectvom na Slovensku a Goethe-Institutom v Bratislave. Časť vyučovacieho času trávi skupina žiakov na viedenskom gymnáziu, kde sa zúčastňujú riadneho vyučovania spolu so svojou partnerskou rakúskou triedou.
 
Projekt slúži na zvýšenie komunikačnej úrovne nemeckého jazyka u slovenských študentov, pomôže im sa lepšie orientovať v cudzom prostredí a tiež sa zvýši konkurencieschopnosť v oblasti vysokého školstva i na pracovnom trhu.
 
Viac informácií:
Gymnázium L. Novomeského
Tomašíkova 2, 827 29 Bratislava 2
Tel.: 02/4342 2552
Fax: 02/4342 2552