Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vyvrcholením Detskej univerzity bola slávnostná promócia

 V Aule Univerzity Komenského v Bratislave slávnostne uzatvorili 8. ročník Detskej univerzity. Nádejní detskí študenti si na záver vypočuli od prorektora Univerzity Komenského MUDr. Petra Osuského poslednú prednášku s názvom „Prečo vymysleli poštovú známku?“.

 

Po prednáške podpísal prorektor každému študentovi školský index a potom sa už deti zúčastnili slávnostnej promócie, na ktorej im bol udelený diplom. Slávnostný ceremoniál otvorili úvodným slovom riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura, rektor Univerzity Komenského doc. PhDr. František Gahér, CSc. A predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Ako čestný hosť prijal pozvanie Ľubomír Feldek, ktorý predniesol príhovor k uzavretiu tohto ročníka. Promóciu spestrila aj hymna Detskej univerzity a tanečné vystúpenie účastníkov hiphopového workshopu.

Počas 2 mesiacov malo takmer 370 študentov možnosť okrem prednášok navštíviť aj množstvo dobrovoľných sprievodných aktivít, ako napríklad kariérny workshop Trenkwalder, architektonický workshop, workshop v Slovenskej národnej galérii a Slovenskom národnom múzeu, hip-hopový workshop vedený tanečníkom Milanom Kerešom a novinku - šachový workshop vedený šachovým veľmajstrom Jánom Plachetkom.
Mimoriadnym podujatím bol výlet loďou k Danubiane spojený s prehliadkou výstavu amerického umelca Sama Francisa a tanečná show skupiny Old School Brothers v Divadle Aréna. Na tradičnej Hodine otázok v parlamente zase študenti vyspovedali predstaviteľov parlamentu a členov vlády. Na dobre mierené otázky museli byť pripravení predseda NRSR Richard Sulík, podpredsedovia Béla Bugár, Pavol Hrušovský a Robert Fico a ministri Zsolt Simon, Daniel Krajcer, Ján Figeľ, Jozef Mihál, Ivan Mikloš, Eugen Jurzyca, Lucia Žitňanská, Daniel Lipšic a Ivan Uhliarik.