Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

X. ročník Festivalu Astorka 2014

Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, organizuje už desiaty, jubilejný, ročník Festivalu Astorka. Aj tento rok predstavia komorné inscenácie zahraničných súborov z Čiech, Maďarska, Poľska.

 
„Festival Astorka je už stabilnou súčasťou divadelných podujatí. O jeho kvalitách a skvelom renomé hovorí už samotný fakt, že ide o desiaty ročník,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Festival Astorka zaháji svoj desiaty ročník v pondelok 20. októbra a posledné predstavenie bude v piatok 24. 10. Hneď prvý deň, 20. 10., bude patriť Dejvickému divadlu z Prahy a hre Irvina Welsha Ucpanej systém. Na javisku sa predstaví Ivan Trojan, ktorý má práve za túto rolu Cenu Alfréda Radoka, pod režisérskym vedením Michala Vajdičku.

Druhý deň festivalu bude v znamení
maďarského a poľského divadla a obidva hosťujúce súbory - Vígszínház i Lubuski Teatr prídu s hudobnými produkciami. Žiadna jazyková bariéra teda nebude brániť, aby sa návštevníci mohli ocitnúť priamo v deji. Predstavenie začne o 19:00 hereckým aj hudobným koncertom budapeštianskeho Vígszínházu podľa slávneho eposu Toldi a o 19:30 sa začne aj hudobný recitál Mareka Sitarského pod názvom The Best of Sitar.
 
Tretí a štvrtý deň festivalu bude patriť inscenácii Švandovho divadla na Smíchově. Prvým predstavením bude hra Cry baby cry, na ktorej sa autorsky podieľali aj herečky v nej účinkujúce. Vznikla tak kultová inscenácia, ktorou sú nadšené ženy všetkých vekových kategórií a rovnako aj ich partneri.
Pri príležitosti blížiaceho sa 25. výročia Nežnej revolúcie uvedú počas Festivalu Astorka 23. 10. 2014 o 19:00 hod. divadelnú inscenáciu Doda Gombára „Země lhostejnost. Karel Kryl“, ktorá vznikla podľa textov Karla Kryla. Už niekoľko rokov sú súčasťou Festivalu aj veľmi obľúbené Scénické rozhovory s hercami Astorky, tentokrát s Borisom Farkašom a Majom Labudom. Začínajú sa 22. 10. a 23. 10. o 17.30.
 
Záver festivalu bude patriť českým hereckým hviezdam: Jane Štěpánkovej a  Zlate Adamovskej, ktoré privezú z pražského divadla Ungelt divadelnú inscenáciu Na ůtěku v réžii Ladislava réžii Ladislava Smočka. V rámci festivalu sa odohrajú aj ďalšie zaujímavé sprievodné podujatia.