Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

XIV. ročník medzinárodnej výstavy vín aj s cenou Predsedu BSK

 28. marca sa v Modre začal XIV. ročník medzinárodnej výstavy vín VITIS AUREA MODRA 2014. Cenu za najlepšiu kolekciu červených vín odovzdávala bratislavská župa.

 
"Množstvo malých aj tých veľkých vinárstiev je jasným signálom, že toto staré remeslo má svoju váhu. Viac ako 400 vzoriek vína, ktoré tu sú, sú toho jasným dôkazom," povedal po udeľovaní cien župan Pavol Frešo.
 
V piatok 28. marca odovzdal nový podpredseda BSK Igor Bendík (SaS) na XIV. ročníku medzinárodnej výstavy vín VITIS AUREA MODRA 2014 "Cenu Predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša" za najlepšiu kolekciu červených vín výhercovi spoločnosti Elesko, a. s., Modra.
 
Okrem Igora Bendíka odovzdávali ceny aj dámy. Primátorka Modry Hana Hlubocká a Štátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky prof. Ing. Magdaléna Lacko-Bartošová, CSc. Cenu Primátorky mesta Modry Hany Hlubockej získalo najvyššie ohodnotené víno Veltlínske zelené, ktoré je typickou modranskou odrodou, vyrobené z hrozna Modranského vinohradníckeho rajónu. Ním bolo víno z vinárstva VMD - Ing. Miroslav Dudo, Modra. Cenu Ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomíra Jahnátka odovzdali najúspešnejšiemu vystavovateľovi Malokarpatskej vinohradníckej oblasti vo veku do 40 rokov Richardovi Tóthovi z Vins, s. r. o. z Vinosadov.
 
Výstava VITIS AUREA je jednou zo troch výstav vín v SR zaradená ako nominačná výstava typu A a všetky vína ocenené na tejto výstave od 85 bodov vyššie podľa 100 bodového hodnotiaceho systému postupujú priamo do Národného salónu vín Slovenskej republiky. Okrem ocenených vín môžete aj dnes do 21:00 degustovať viac ako 400 druhov vín zo 6 krajín, ktoré na vás čakajú v ELESKO wine park v Modre. Kyvadlová doprava z Pezinka so zastávkami vo Vinosadoch a v Modre je zdarma.