Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Za rok pribudlo na Facebooku BSK vyše 1000 fanúšikov, BSK pripravuje súťaž o hodnotné ceny

 Bratislavská župa sa usiluje byť čo najbližšie k ľuďom. Facebook využíva na aktívnu komunikáciu so svojimi občanmi už štvrtý rok.

 
„Chceme, aby sa ľudia o dianí v župe dozvedali rýchlo, zaujímavou formou a z prvej ruky. Preto sme sa rozhodli na komunikáciu využiť Facebook. Najdôležitejšia je pre nás spätná väzba, reakciami občanov sa vždy dôkladne zaoberáme a pravidelne ich analyzujeme,“ uviedol bratislavský župan Pavol Frešo.
 
BSK na Facebooku sleduje už vyše 2 700 fanúšikov, pričom iba za posledný rok pribudlo viac ako tisíc nových fanúšikov. Až tretina ľudí sa pritom do diania aktívne zapája svojimi komentármi, zdieľaním príspevkov alebo ich označovaním „Páči sa mi to“. Na Facebooku Bratislavského kraja sa pravidelne zobrazujú informácie o dianí v kraji, aktivitách úradu, ale výnimkou nie sú ani súťaže o vstupenky na kultúrne podujatia v rámci kraja. V blízkej budúcnosti prostredníctvom Facebooku BSK budú môcť naši fanúšikovia súťažiť o iPad novej generácie.
 
Medzi fanúšikmi celkovo prevládajú muži, ktorí tvoria až 54,3% všetkých fanúšikov. O bratislavskú župu sa zaujímajú predovšetkým ľudia vo vekovej kategórii 18-34 rokov.
 
Bratislavská župa je zároveň prvou slovenskou samosprávou v mobile. Obyvatelia miest a obcí môžu takto komunikovať so svojou samosprávou od novembra 2011. Záujemcovia môžu dostávať do mobilu aktuálne informácie o dianí v kraji, alebo zasielať cez mobil svoje podnety na zlepšenie. Mobilná aplikácia, ktorú si môžu zadarmo stiahnuť majitelia smartfónov, je špeciálne vyvinutá pre potreby samosprávy. Aplikáciu si stiahlo už takmer 2000 ľudí.
 
Mobilnú aplikáciu je možné stiahnuť na App Store, ale aj prostredníctvom portálov www.bratislavskykraj.sk a www.datalan.sk/mestovmobile.

Facebook Bratislavského samosprávneho kraja: https://www.facebook.com/pages/Bratislavsk%C3%BD-kraj-najlep%C5%A1ie-miesto-pre-%C5%BEivot/192397734962