Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Začala sa Župná jeseň bohatá na zážitky

Oficiálne otvorenie tretieho ročníka Župnej jesene bude v sobotu pri Štrkovci. Pripravený je nielen bohatý kultúrny program, ale aj program pre milovníkov športu. Počas tohto víkendu sa možno zapojiť aj do súťaže o víkendový pobyt v areáli Divoká voda v Čunove. Krajská organizácia cestovného ruchu bude mať na víkendových podujatiach svoj nový stánok. Každý, kto sa pri ňom odfotografuje a do pondelka fotku pošle na press@tourismbratislava.com, sa dostane na týždeň na facebookovú stenu KOCR. Stačí len nazbierať najviac lajkov.

 

Župná jeseň aj tento rok ponúka množstvo podujatí, ktoré ocenia milovníci tradícií, ale aj dobrého jedla a vína. „Obyvateľov a návštevníkov Bratislavského kraja pozývam na Župnú jeseň už po tretí raz. Stala sa akýmsi nástrojom, prostredníctvom ktorého propagujeme rôzne aktivity v okresoch regiónu aj v Bratislave. Ľuďom prezentujeme to najlepšie, čo tu máme. O jesennú atmosféru sa chceme podeliť so všetkými návštevníkmi aj obyvateľmi Bratislavskej župy,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Ružinovské hodové slávnosti a otvorenie Župnej jesene 2013 je podujatie pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov, ktorí majú chuť stráviť príjemný deň pri Štrkovci, bohatý na kultúrny program, prezentáciu, predaj či ochutnávku regionálnych špecialít, ukážku zručnosti tradičných remesiel či na ukážky ľudovej tvorby. V sobotu Areál hier Radosť ožije 10. ročníkom folkového festivalu FOLKFEST 2013. Festival, kde sa okrem špičkových domácich folklórnych súborov a skupín predstavia aj súbory z Českej republiky, Maďarska, Chorvátska a Rakúska, sa začne o desiatej dopoludnia. Program vyvrcholí vystúpením SĽUK-u o 20:00. Sobota ponúka okrem kultúrneho aj bohaté športové vyžitie. Na Štrkovci sa bude hrať plážový volejbal, futbal, tenis, hokejbal a stolný tenis, bude sa skákať vo vreci, vyskúšať si bude možné chodúle aj hádzanie šípok. V Areáli netradičných športov na Pivonkovej sa bude hrať futbal, tenis a hokejbal, živo bude aj vo FitCampe na Drieňovej, kde si športoví nadšenci zmerajú sily v minifutbale, nohejbale, volejbale a tenise a športovať sa bude aj na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu, kde si bude možné zmerať sily v hokeji. V nedeľu bude program hodov pokračovať šiestym ročníkom Ružinovskej cykločasovky. Viac info o pretekoch je na www.greenbike.sk/casovka. V Areáli hier Radosť Štrkovec vystúpia počas dňa Story, Funny Fellows, Cigánski diabli aj Zuzana Smatanová.