Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zakladáme tradíciu plaveckých pretekov pre ľudí s mentálnym postihnutím

 Bratislavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých organizujú plavecké preteky pre ľudí s handicapom. Klienti sociálnych zariadení sa stretnú v piatok 30. októbra v areáli bazéna UK FTVŠ na Lafranconi v čase od 8.30 do 15.00 hod.

 
Aj keď ide o prvý ročník súťaže regionálnych plaveckých pretekov, v skutočnosti sa konajú po druhý raz. Potom, čo minulý rok organizátori pripravili ich nultý ročník, ktorým zisťovali aký je o takýto druh súťaže záujem, toho roku ich organizujú opäť. „Dôvod založenia tejto tradície treba hľadať predovšetkým v úspechu z nultého ročníka.“ povedal predseda BSK Vladimír Bajan. Riaditeľka domova Edita Kruzslíková dodáva: „Našim zámerom je predovšetkým to, aby ľudia s mentálnym postihnutím mali radosť z pohybu. V súťaži nejde o čistotu plaveckého štýlu, ale o vzájomné stretávanie sa na podujatiach, ktoré umožnia znevýhodneným spoluobčanom prežiť radosť, zvýšiť sebavedomie a zlepšiť zdravotný stav .“.
 
Medzi disciplínami na týchto netradičných pretekoch nebudú chýbať kraul či prsia, ale aj prebrodenie bazén po šírke pre mužov a pre ženy či zmiešaná štafeta vo voľnom štýle. Výhercovia, teda prví traja v každej kategórií, získajú medailu a diplom, ostatní dostanú pamätnú keramickú medailu vyrobenú klientmi DSS prof. Karola Matulaya. Tento rok sa prihlásilo 67 klientov z 15 zariadení. Medzi nimi je aj 8, ktorých zriaďovateľom je kraj - DSS Rozsutec, DSS Merema, DSS Hestia, DSS Javorínska, DSS Plavecké Podhradie, DSS Kampino, DSS Matulaya a DSS Senec.