Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zástupcovia Bratislavského kraja si pripomenuli 66. výročie SNP

 Pri príležitosti 66. výročia Slovenského národného povstania sa 27. augusta 2010 na bratislavskom Námestí Slovenského národného povstania konal pietny akt kladenia vencov na ktorom sa zúčastnili predseda BSK Pavol Frešo a podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 

Položením vencov k pamätníku SNP si uctili pamiatku bojovníkov antifašistického odboja predstavitelia Národnej rady SR, Kancelárie prezidenta SR, štátnej správy, regionálnej a miestnej samosprávy, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, zástupcovia diplomatického zboru a ďalší. V úvode sa zúčastneným prihovoril podpredseda parlamentu Robert Fico, po ňom vystúpil predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečkár a na záver sa prihovoril predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

„SNP bolo jasným prejavom vôle ľudí na Slovensku pridať sa k protihitlerovskej koalícii a za pomoci spojencov poraziť tých, ktorí nás dusili. SNP bolo spojením všetkých síl, ktoré túžili po slobode a demokracii. Toto spojenie rovnako pokračovalo po vojne a jasne sa prejavilo v roku 1946 v slobodných voľbách,“ povedal župan Frešo v príhovore. Zároveň zdôraznil, že tí, ktorí trpeli a položili život v SNP, dali základ udalostiam z roku 1989. Župan sa poďakoval všetkým, ktorí v povstaní položili svoje životy, a tým, ktorí sú aj dnes medzi nami zaprial veľa zdravia.

„Pre mňa osobne tento sviatok znamená spomienka aj na mojich rodinných príslušníkov, ktorí sa tohto povstania zúčastnili,“ dodal župan.