Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Záujem stavať cyklomost z Devínskej Novej Vsi do Schlosshofu prejavilo 7 uchádzačov

 V pondelok 27. júna sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja otvárali obálky so súťažnými ponukami na výstavbu cyklomosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Schlosshofu.

 

Medzinárodná komisia zložená z piatich zástupcov rakúskej strany, piatich zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, jedného zástupcu Hlavného mesta SR Bratislavy, zástupcu Devínskej Novej Vsi a dvoch nehodnotiacich členov komisie, prijala 7 ponúk od slovenských i zahraničných stavebných firiem. „Je to konečne istý posun vpred po dlhých byrokratických naťahovačkách z predchádzajúceho obdobia. Verím, že plánovaný začiatok výstavby na jeseň tohto roka sa nám podarí dodržať,“ uviedol Bratislavský župan Pavol Frešo. Hodnotiaca komisia pošle všetkým uchádzačom zápisnicu z otvárania obálok do piatich dní.

Na pôvodnej historickej trase medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof bude postavený most, ktorý bude slúžiť pre cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov. Cyklomost bude široký 4 metre, čo umožní aj prejazd vozidiel záchranných zložiek. Výška mosta nad hladinou Moravy umožní v budúcnosti bezpečnú plavbu po rieke. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel 7 metrov. Most sa stane dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás.