Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Záverečný koncert Viva Musica už dnes

Záverečný koncert festivalu Viva Musica! prinesie dnes večer do bratislavskej Reduty operné tóny. Viva Opera! tak uzavrie jedenásty ročník medzinárodného hudobného festivalu Viva Musica, ktorého spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Koncert sa pre chorobu presunul z konca augusta.

 

„Festival Viva Musica! priniesol aj tento rok množstvo netradičných kombinácií hudby, interpretov a miest. Bolo pre nás cťou podporiť tento festival, vďaka ktorému sme mohli kultúru vytiahnuť na námestia a ktorý prilákal do nášho kraja zahraničných turistov“, povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Záverečný koncert festivalu Viva Musica! predstaví najznámejšie talianske operné árie v podaní slovenských, no napriek tomu svetových spevákov. Opernými áriami dnes večer zaplnia pódium bratislavskej Reduty sopranistka Adriana Kučerová a tenorista Pavol Bršlík. Sprevádzať ich bude Symfonických orchester Viva Musica! vedený českým dirigentom Robertom Jindrom.
Festival Viva Musica! je najväčším a najnavštevovanejším medzinárodným festivalom klasickej hudby na Slovensku. Od svojho vzniku ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých – na netradičných miestach. Každý rok prináša svojim návštevníkom exkluzívne hudobné projekty v podaní špičkových domácich a svetových umelcov, ale aj rôzne koncerty.