Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zdravotnícky systém, ktorý presadzuje BSK, je tým najvýhodnejším

Bratislavský samosprávny kraj presadzuje systém poskytovania zdravotníckej starostlivosti, ktorý sa ako jediný na Slovensku ukázal ako fungujúci. Dôkazom je fungovanie malackej nemocnice ako aj polikliník, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Práve Nemocnica Malacky ponúka oddnes v novootvorenom Geriatrickom centre nepretržitú 24-hodinovú opatrovateľskú službu.

 
„Tento typ spolupráce je pre nás zo strategického hľadiska dôležitý, lebo dávame signál, ako si predstavujeme zdravotnú starostlivosť. Ja sa netajím tým, že pokračujeme v zmluve o prenájme a tým, že spolupracujeme na takýchto projektoch, udržiavame zdravotnú starostlivosť nielen v malackom okrese, ale aj na celom Záhorí,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý dodal, že prenajať zdravotnícke zariadenie a tým zabezpečiť, aby zdravotná starostlivosť zostala zachovaná, považuje za rozumnejšie riešenie ako odpredaj a následná likvidácia polikliník.
Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja je veľmi znepokojené snahou poslanca Martina Borguľu (SMER-SD), ktorý v utorok na mimoriadnom zastupiteľstve predložil návrh uznesenia, ktorým chcel zrušiť zmluvu o prenájme polikliniky na Šustekovej.
Pán poslanec podal návrh, ktorým  by sa de facto zrušilo poskytovanie zdravotnej starostlivosti v jednej z najväčších polikliník v Petržalke. Chápem, že v čase, keď idú voľby, je to pre pána Borguľu silná téma, no treba si uvedomiť dôsledky, ktoré by toto uznesenie so sebou prinieslo. Obyvatelia by týmto trpeli pre nezmyselnú politizáciu“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
Návrh, ktorý Borguľa predložil, získal podporu iba štyroch spolustraníkov.
Na mimoriadnom zastupiteľstve za návrh, ktorý predložil poslanec za SMER-SD Martin Borguľa, hlasovali iba štyria poslanci. Je mi ľúto, že pokiaľ sa má prerokovávať bod, ktorý poslanci SMER-u považujú za taký dôležitý, na krajské zastupiteľstvo neprídu. Pred pár mesiacmi, keď sa o dodatku č.4 o prenájme polikliniky hlasovalo, drvivá väčšina prítomných poslancov SMER-SD bola za,“ povedala vicežupanka.

Systém poskytovania zdravotnej starostlivosti tak, ako ho presadzuje BSK, sa stretol s pozitívnymi reakciami aj pri posudzovaní prostredníctvom nezávislého inštitútu INECO a rovnako podobný systém v týchto dňoch zavádzajú aj ďalšie župy.