Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

„(Žiaden) vidiek na dohľad. Vidiecke priestory medzi globalizáciou a suburbanizáciou“

 Úvod konferencie patril príspevkom štyroch najvyšších predstaviteľov partnerov konferencie - Andrejovi Ďurkovskému, primátorovi hlavného mesta SR Bratislava, Vladimírovi Bajanovi, predsedovi Bratislavského samosprávneho kraja, Tiborovi Mikušovi, predsedovi Trnavského samosprávneho kraja a Erwinovi Pröllovi, predsedovi Dolnorakúskej vlády a zároveň predsedovi Európskeho združenia ARGE pre rozvoj vidieka a obnovu dediny.

 
“Táto konferencia je zameraná na proces pretvárania prímestských vidieckych oblastí. Nastolená problematika je vlastná mnohým európskym regiónom, no v tomto našom cezhraničnom priestore troch členských krajín EU s touto problematikou spoločne žijeme a spoločne ju môžeme aj ovplyvňovať. Preto som rád, že týmto podujatím prispejeme k zlepšeniu ďalšej koordinácie rozvoja spoločného regiónu v srdci Európy,“ povedal v závere svojho príhovoru Vladimír Bajan.
 
Usporiadateľom konferencie bola Európska ARGE pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni v spolupráci s Dolným Rakúskom, Bratislavským a Trnavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislava. Odborne a organizačne podujatie podporili AINova a Slovenská agentúra životného prostredia.