Blindfriendly Utorok 18. 2. 2020 | Meniny má Jaromír Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zimná súťaž SPORTTUBE predlžená do polovice marca

 Zimnú súťaž s názvom SPORTTUBE.DAY, ktorou chcú organizátori Bratislavská župa a Občianske združenie pre zdravie našich detí motivovať deti k športu, je predĺžená do 15. marca.

 

Súťaž mala pôvodne trvať do konca januára, dôvodom na posun termínu je podľa organizátorov mimoriadne chladné počasie a nechcú deti a mládež nútiť tráviť chvíle vonku v extrémnych mrazoch. Súťaž sa koná pod záštitou predsedu kraja Pavla Freša a primátora hlavného mesta. „Cieľom súťaže je propagácia športu a aktívneho pohybu medzi deťmi a mládežou. Súťažou chceme pritiahnuť deti k pravidelnému športovaniu a ponúknuť im aktívny pohyb a šport ako alternatívu proti závislostiam a pasívnej zábave pri počítačoch,“ povedal župan Pavol Frešo.

Podujatie je určené pre základné a stredné školy, školské zariadenia a centrá voľného času v hlavnom meste a v Bratislavskom kraji. Akcia nadväzuje na úspešnú minuloročnú súťaž, ktorá sa stretla s pozitívnym ohlasom. Vlani v júni sa do nej zapojilo viac ako 15-tisíc detí a mládeže. Finále víťazných škôl sa uskutoční 30. marca na Partizánskej lúke v Bratislave.

Úlohou súťažiacich škôl a zariadení je zorganizovať si športový deň a „zavesiť“ videozáznam zo súťaží na stránku SPORTTUBE.SK. Odborná porota pod vedením župana Pavla Freša bude hodnotiť počet zapojených žiakov, učiteľov alebo rodičov, nápaditosť a kreativitu jednotlivých súťaží, pohybovo-športové výkony a radosť z pohybu zúčastnených detí, a tiež počet pridelených hlasov na SPORTTUBE.SK. Víťazná škola, resp. školské zariadenie získa 1 000,- €. Organizátori odmenia aj učiteľov z najúspešnejších škôl športovými súpravami od spoločnosti Nike. Odmenou pre deti bude aj 150 vstupeniek na zápasy HK Slovan Bratislava v slovenskej extralige.