Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žlté narcisy rozdávali dobrovoľníci z Ligy proti rakovine aj na BSK

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes, v Deň narcisov, prijal mladých skautov, dobrovoľníkov finančnej zbierky, ktorá sa koná už 14. rok. Skauti počas 2 hodín prešli všetky kancelárie Úradu BSK a rozdali viac ako 160 kvetov narcisu, ktorý je symbolom dnešného dňa.

 

Počas krátkeho stretnutia so skautmi ocenil župan Frešo, že už aj žiaci základných škôl sa zapájajú do takýchto charitatívnych akcií ako dobrovoľníci. „Teší ma, že Liga proti rakovine dokázala vytvoriť z Dňa narcisov fenomén, ktorý už 14 rokov ľudí spája a stále dokáže vzbudiť pocit spolupatričnosti,“ dodal Frešo. Mladí skauti za dobrovoľný príspevok obdarovali narcisom aj podžupanov Martina Bertu a Gabriellu Németh.

Vďaka vyzbieraným finančným prostriedkom Ligy proti rakovine vznikla na Slovensku prvá nádorová biobanka, ktorá má význam pre sledovanie charakteristiky nádorových ochorení či prvé laboratórium na výskum kmeňových buniek.