Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zrekonštruovaná Hlboká cesta aj vďaka dotácii zo župy

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Mestskej časti Bratislava- Staré Mesto dnes odovzdali do užívania zrekonštruovaný úsek Hlbokej cesty, nachádzajúcej sa medzi ulicami Sokolská a Čapkova. Bratislavská župa prispela na jeho opravu dotáciou vo výške 25 000 eur.

 
„Tento rok sa formou dotácie podarilo opraviť konkrétne chodníky a komunikácie niektorých mestských častí. Bratislavský samosprávny kraj uprednostňuje takúto adresnejšiu pomoc, ktorou podporuje cestnú infraštruktúru na území mesta, zvyšuje sa bezpečnosť obyvateľov a plynulosť cestnej premávky,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Práce na 757 m2 vozovky a 409 m2 chodníkoch sa začali 12. októbra a dnes bol úsek daný do užívania. Celkové náklady  na rekonštrukciu havarijného stavu cesty a chodníkov dosiahli takmer 75 000 eur. Bratislavská župa poskytla Mestskej časti Bratislava - Staré Mesto dotáciu vo výške 25 000 €.
„Hlboká cesta je pre Staromešťanov dôležitou spojnicou, ktorou denne prúdia desiatky nielen domácich, ale aj turistov a návštevníkov Starého Mesta, ktorí sa ňou dostávajú napríklad na Slavín. Hlboká cesta je tak po dlhých rokoch opäť bezpečná,“ vyjadrila sa priamo na mieste odovzdania úseku zástupkyňa Bratislavského samosprávneho kraja a zároveň staromestská poslankyňa Barbora Oráčová.
Bratislavský samosprávny kraj tento rok pomohol mestským častiam Bratislavy a mestám v regióne s rekonštrukciou ciest a chodníkov dotáciami v celkovej výške 496 020 eur.