Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župa aj tento rok ocenila učiteľov

 Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení si každoročne pripomína prácu učiteľov slávnostným stretnutím s pedagógmi bratislavského kraja. Počas dnešného doobedia predseda BSK v koncertnej sieni Eugena Suchoňa na bratislavskom Konzervatóriu slávnostne ocenil učiteľov bratislavského regiónu.

 
V zásade tým dávame najavo obrovskú úctu a rešpekt tej všetkej práci, ktorú učiteľky a učitelia odovzdávajú svojím študentom. Vždy sa tu stretávame každý rok, toto samozrejme nie je jediné stretnutie, máme ja pracovné stretnutia dvakrát ročne, kedy debatujeme o tom ako prakticky pozdvihnúť školstvo, stredoškolské, ktoré v rámci župy máme. Ale tu je to skôr také slávnostné, aby sme ocenili a dali najavo aj formou odmeny, ale aj takého spoločenského uznania, čo všetko pre nás spravili, čo spravili pre výchovu ďalšej generácie a svojím spôsobom aj povzbudili aj tých ostatných, ktorí sem dnes neprišli,” prihovoril sa učiteľom Pavol Frešo.
 
Slávnostné oceňovanie pedagógov sa v Bratislavskom samosprávnom kraji koná každoročne. Návrhy na ocenených zasielajú jednotlivé školy a samotný výber robí výberová komisia, ktorú menuje predseda BSK. Aj tento rok bratislavský župan osobne ocenil 20 vybraných pedagógov, ktorí za svoju prácu, nasadenie a osobnú zanietenosť získali Ďakovný list a finančnú odmenu. Slávnostné oceňovanie sprevádzal kultúrny program, ktorý pripravili študenti rôznych odborov Bratislavského konzervatóriá. 
 
“Výberová komisia je zložená z poslancov a zástupcu Úradu Bratislavského samosprávneho kraj a vždy posudzujeme na základe návrhov zo škôl, čiže každá škola navrhne oceneného zo svojich zamestnancov, svojich pedagógov a my potom vyberieme tých ktorých oceníme,” vysvetlil riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK Roman Csabay.