Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župa plánuje čiastočnú rekonštrukciu Polikliniky v Karlovej Vsi

Poliklinika patrí medzi najstaršie polikliniky v Bratislave, rekonštruovaná nebola už 40 rokov. Je tu veľká spádová oblasť - slúži najmä pre obyvateľov Karlovej Vsi, Dúbravky, Devína, Devínskej Novej Vsi a Lamača. Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú 1,5 mil. €, ešte ich však musia odsúhlasiť krajskí poslanci v rozpočte.

 
„Poliklinika nebola rekonštruovaná 40 rokov, preto je táto investícia už nevyhnutná. Zároveň sa tým zlepší a skvalitní zdravotná starostlivosť,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Rekonštrukcia bude prebiehať za plnej prevádzky, počíta sa s opravou strechy, terasy, zateplením budovy, vymenia sa okná a urobí sa regulácia kúrenia. Obnoviť treba aj bezbariérový prístup. Vlani kraj zrekonštruoval vchodové dvere na terase, zadný vchod a v átriu sa vymenili okná.
 
Aj v tomto roku sú najväčšie položky v oblasti zdravotníctva BSK plánované na postreky proti komárom a na zabezpečenie prebiehajúceho projektu "Rešpekt pre zdravie“. Sumárne výsledky projektu, ktorým kraj v spolupráci s RÚVZ mapoval stav kardio-metabolického zdravia stredoškolákov, by mali byť známe v priebehu niekoľkých mesiacov. Projekt zahŕňal preventívne vyšetrenia žiakov, ktoré sa sústredili najmä na civilizačné ochorenia, medzi ktoré patria aj obezita a cukrovka. „Na základe výsledkov chceme zmeniť a skvalitniť stravovania v školských jedálňach. Okrem toho organizujeme športové aktivity, podporujeme školské krúžky a prostredníctvom súťaží motivujeme žiakov k športu,“ priblížil župan Pavol Frešo. BSK plánuje zrevitalizovať športové areály, ktoré budú prístupné aj verejnosti.
 
Do regiónu Záhorie priniesla kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť rekonštrukcia Nemocnice v Malackách. Trvala dva roky a náklady na obnovu predstavovali 4,5 mil. €. Financoval ju kraj v spolupráci so súkromnou spoločnosťou Nemocničná a.s.. V rámci modernizácie boli prerobené operačné sály, nová je magnetická rezonancia, medicínska technika, vymenila sa elektroinštalácia, nové je aj oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a centrálneho príjmu. BSK prenajíma nemocnicu súkromnej spoločnosti Nemocničná, a.s., ktorá je členom MEDIREX GROUP. Podľa dohody o  spoločnom financovaní, ktorú schválilo zastupiteľstvo BSK, sa spoločnosť zaviazala zrenovovať nemocnicu.