Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župa postupne znižuje vek svojich vozidiel

Bratislavský samosprávny kraj pravidelne obnovuje svoj vozový park, čím znižuje priemerný vek automobilov. Kým v roku 2012 to bolo v priemere 10 rokov, v súčasnosti dosahuje priemerný vek takmer 6 rokov. Do vozového parku pribudnú v tomto roku 4 nové automobily, ktoré primárne zabezpečia potreby vicežupanov a politických predstaviteľov regiónu.

 
Nové automobily značky Škoda sú určené pre vicežupanov a pre politických predstaviteľov. Verejné obstarávanie predmetnej zákazky bolo realizované prostredníctvom elektronického kontraktačného systému (EKS) podľa § 110 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Zákazka bola vyhlásená 27.4.2016. V lehote na predkladanie ponúk boli predložené ponuky dvoch spoločností, ktoré sa následne po termíne na predkladanie ponúk zúčastnili elektronickej aukcie. Zmluva bola uzatvorená automatizovaným spôsobom prostredníctvom systému EKS. Jedinou podmienkou predkladania ponúk v EKS je registrácia uchádzača v tomto systéme a zápis uchádzača v zozname hospodárskych subjektov. Vďaka EKS bola vysúťažená najnižšia možná cena za vozidlá.
 
V roku 2016 pribudnú do vozového parku Bratislavského samosprávneho kraja 4 autá strednej triedy štandardnej výbavy, ktorých jediným nadštandardom je náhon 4x4, ktorý sa však dodáva iba v motorizácii 2 litrového 4 valcového motora. Tie sú pre úrad náhradou za 4 autá, ktoré BSK v minulom roku postúpil svojim zriaďovateľským organizáciám a za dve vyradené vozidlá, ktorých prípadná oprava by už bola nerentabilná. V tomto roku poputujú dve autá do Domovov sociálnych služieb a jedna Octavia Strednej odbornej škole gastronómie a hotelových služieb na Farského. V roku 2012 bol priemerný vek vozidiel BSK 10 rokov a aj vďaka postupovaniu automobilov zriaďovateľským organizáciám, tento vek klesá. Nové vozidlá budú župe slúžiť minimálne 10 rokov. Súčasťou nákupu automobilov je aj štvorročný bezplatný servis.