Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan diskutoval s občianskymi aktivistami najmä o transparentnosti

 Transparentné nakladanie s verejnými prostriedkami, otvorená komunikácia s občanmi a životné prostredie – to boli hlavné témy stretnutia predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša a aktivistov z občianskej iniciatívy Bratislava otvorene.

 

Bratislavský župan informoval o plnení svojich predvolebných sľubov o približovaní župy ľuďom a o otvorenej komunikácii voči odbornej, novinárskej, aj laickej verejnosti. Prvým krokom hneď po nástupe bolo rozhodnutie prenášať rokovania zastupiteľstva naživo prostredníctvom online prenosov, predĺženie stránkových hodín, či premiestnenie úradnej tabule ku vstupnej bráne. Najnovšie opatrenie na zvýšenie transparentnosti je zverejňovanie všetkých faktúr nad 1000 eur na stránke kraja (www.bratislavskykraj.sk). Po doriešení technických detailov plánuje župan Frešo zverejňovať na webstránke aj všetky zmluvy. Noví zmluvní partneri BSK sa tiež budú musieť priamo v zmluve zaviazať, že súhlasia so zverejnením. Šéf bratislavského kraja chce mať tiež priamy kontakt s primátormi a starostami, preto má každý z nich na neho priamy kontakt a môže mu kedykoľvek zavolať. Oveľa intenzívnejšie komunikuje nový župan aj s poslancami krajského zastupiteľstva. „Pre mňa je kľúčové, aby sme všetko čo sa na župe deje zrozumiteľne sprostredkovali odbornej aj širokej verejnosti. Ľudia by mali vedieť čo, prečo a za čo tu robíme,“ povedal Frešo.
Aktivisti z iniciatívy Bratislava otvorene sa tiež zaujímali o rekonštrukciu školy na Grosslingovej, kauzu PKO, či o prípravu nového územného plánu. K podrobnostiam v týchto záležitostiach sa vrátia na ďalšom stretnutí.