Blindfriendly Pondelok 16. 9. 2019 | Meniny má Ľudomila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan Frešo dostal symbolický „zelený“ župan

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dostal v rámci akcie „Zažite Deň Zeme na Klepáči“ od Inštitútu aplikovanej ekológie Daphne symbolický zelený župan.

 

Enviromentalistka Martina Badidová mu ho odovzdala so želaním, aby sa jednou z hlavných priorít nového župana stala aj ochrana prírody a podpora environmentálneho vzdelávania v Bratislavskom samosprávnom kraji.

„Ochranu prírody a životného prostredia nepovažujem len za frázu, ale za jednu z mojich kľúčových priorít v Bratislavskom kraji. Nie je mi jedno, v akom stave odovzdáme prírodu našim deťom,“ povedal Frešo.

Podujatie sa uskutočnilo na Železnej studienke v areáli obnoveného ôsmeho mlyna - Mlyna Klepáč a v okolitých karpatských lesoch. Pre rodičov s deťmi boli pripravené rôzne ekovýchovné aktivity, ako napríklad výroba vlastného papiera, spoznávanie lesných a vodných druhov rastlín a živočíchov, nahliadnutie do dávnej minulosti spojené s vytvorením sadrovej skameneliny, výroba zvieratiek vyplstených z vlny a mnohé iné aktivity. Vlastnoručne zhotovené výrobky – papier, skameneliny a vyplstené zvieratká si deti mohli zobrať na pamiatku domov.

Pre verejnosť boli pripravené dve exkurzie. Začiatok exkurzie bol pri Mlyne Klepáč, naša cesta viedla popod vrchol Hrubého Drieňovca smerom k Rotunde. Počas prechádzky sa návštevníci dozvedeli zaujímavosti o Karpatoch a okolnostiach ich vzniku, spoznali, čo žije a rastie v potoku Vydrica, v okolitých rybníkoch a lesoch. Započúvali sa aj do spevu lesného vtáctva a za pomoci šikovných “trikov” a rád sprievodcu sa aj naučili rozoznávať niektoré druhy podľa hlasu.