Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan Frešo odmieta spochybňovanie priority nultého okruhu Bratislavy

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo vyzval starostov, primátorov a funkcionárov Smeru-SD v bratislavskej župe, aby napomenuli svojho predsedu Roberta Fica vo vyjadreniach, že nultý obchvat v Bratislave netreba.

 

Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii. Podľa Freša predseda Fico počas víkendového snemu v Ružomberku uviedol, že momentálne životnou prioritou Slovenska nie je obchvat Bratislavy, ale dokončenie diaľnice na východ. Župan vníma toto tvrdenie pre komunálnych politikov ako „politické zadanie“, zároveň aj ako ohrozenie nultého dopravného okruhu okolo Bratislavy.

Slovenské diaľnice sú totiž podľa Freša jedna reťaz, ktorá je na jednom konci napojená na ukrajinskú hranicu a na druhom konci na rakúsku hranicu. „Zodpovednosťou každého slovenského politika a vlastenca je preto podporovať túto reťaz v každom jej ohnivku,“ uviedol. „Čakal som, že kandidáti, ktorí kandidujú, sa voči takýmto vyjadreniam ohradia,“ povedal s tým, že sú medzi nimi viacerí podpredsedovia strany SMER-SD. „Nestalo sa tak,“ zdôraznil Frešo. Podľa neho medzi nimi neexistuje žiaden, ktorý by si myslel, že nultý obchvat v Bratislave netreba. „To je vec, ktorú vnímam ako rozpor. Ak zacítim takéto ohrozenie, tak vyzývam funkcionárov, aby napomenuli svojho predsedu a aby si spravili v strane poriadok,“ uviedol Frešo. Zároveň doplnil, že: „pri projektoch, ktoré budú slúžiť desiatky rokov, by bolo dobré, aby sme dali stranícke veci nabok a aby sme postupovali naozaj ako vlastenci.“

Podľa Freša existuje prísľub z rakúskej strany, že diaľničný obchvat D4 bude napojený do štyroch rokov na rakúsku rýchlostnú cestu S8, to znamená že cez rieku Moravou pôjde ďalší diaľničný most. „Zhodou okolností je to v blízkosti Volkswagenu, v tej časti, kde sa už D4 v dnešnej dobe stavia. Znamená to vlastne to, že nultý obchvat nepovedie niekde do poľa, ale povedie tam, kde prirodzene patrí - do Rakúska,“ doplnil župan.