Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan Frešo prednášal vysokoškolákom o nových výzvach regionálnej politiky BSK

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dnes študentom Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave prednášal o nových výzvach regionálnej politiky kraja.

 

So študentmi sa podelil najskôr o skúsenosti, ktoré získal z viac ako ročného putovania po kraji pred samosprávnymi voľbami. Práve tieto skúsenosti formovali jeho pohľad na fungovanie regionálnej politiky na území BSK.

Jedna z hlavných výziev nového vedenia BSK bude podľa Freša obnova identity samosprávneho kraja. „Tento kraj po stáročia zveľaďovali šľachtické rody, najmä Pálfiovci a máme na čo nadviazať“, povedal župan. Vnímanie kraja možno ľuďom podľa neho priblížiť napríklad cez Malokarpatskú vínnu cestu, či cez kultúrne a historické pamiatky ako Červený kameň. Pomôcť ľuďom a starostom z regiónu pri riešení problémov chce župan aj tým, že bude chodiť priamo k nim.

Župan upriamil pozornosť aj na viaceré oblasti kraja, kde možno príjemne tráviť voľný čas či víkendy. Záhorie, Pezinok, Senec ale aj hlavné mesto sú podľa neho potenciálnymi miestami, kde sa dá rozvíjať cestovný ruch a budovať cyklochodníky. Na takéto projekty sa kraj bude snažiť prostriedky aj z eurofondov, ktoré sú na rozdiel od ostatných siedmich krajov pre BSK výrazne limitované.

Predseda BSK vo svojom príspevku zdôrazňoval zastupovanie občanov a starostov v rôznych situáciách, napríklad v kauze pezinskej skládky či v súvislosti s plánovanou výstavbou v Chorvátskom Grobe. Frešo sa dotkol aj tém, ktoré sú súčasťou stredoeurópskeho koridoru, cezhraničná spolupráca či plánovaná výstavba cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a Rakúskom. „Aj toto sú len niektoré z projektov, ktoré môžu z dlhodobého hľadiska pozitívne ovplyvniť vnímanie kraja v očiach jeho obyvateľov“, dodal Frešo.