Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan na jeden deň svoju funkciu zvládol na jednotku

Župan na jeden deň Marek Chovan (Gymnázium Malacky) sa svojej funkcie zhostil ráno, kedy sa stretol s najvyššími predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja – predsedom Vladimírom Bajanom, podpredsedníčkou a zároveň europoslankyňou Monikou Flašíkovou-Beňovou a podpredsedom a zároveň poslancom NR SR Martinom Kurucom. Na stretnutie prišiel aj poslanec BSK a splnomocnenec vlády SR pre šport Dušan Galis.

 
Jeho prítomnosť udala tón úvodnej diskusie – hovorilo sa o športe, tak na celoslovenskej ako aj regionálnej úrovni. Všetci sa zhodli na potrebe nových športovísk – predseda Bajan prezradil svoje plány vybudovať plaváreň, ale aj rekonštruovať a sprístupniť ihriská pre stredných školách. Zástupcov mladej generácie zaujímal aj stav v strednom školstve všeobecne či to, ako chce samosprávny kraj motivovať mladých ľudí, aby neodchádzali do zahraničia, resp. aby sa po nazbieraní skúseností vonku vrátili späť na Slovensko.
 
Po diskusii, ktorá sa niesla v príjemnej a uvoľnenej atmosfére, sa už župan na jeden deň vybral spolu s predsedom BSK na pracovnú návštevu obce Hamuliakovo, kde ich privítal starosta obce Jozef Schnobl, starosta Kalinkova Dušan Lengyel, starosta maďarskej obce Rajka ako aj poslankyne a poslanci obecných zastupiteľstiev týchto obcí. Obaja župani sa spolu zúčastnili slávnostného otvorenia nového informačného strediska v obci Hamulilakovo, ktoré sa im podarilo zrealizovať s podporou eurofondov – podobne ako obecný úrad, kultúrny dom či revitalizáciu námestia obce. Stretli sa aj s mladými futbalovými nádejami na futbalovom turnaji prípraviek o putovný pohár predsedu BSK, kde Vlado Bajan, ktorý je zároveň prezidentom FC Artmedia Petržalka, odovzdal loptu s podpismi hráčov tohto úspešného prvoligového klubu domácemu družstvu z Hamuliakova ako dar.
 
Z Hamuliakova viedla cesta oboch županov do Auparku v Petržalke, kde pred očami divákov, ktorí si prišli pozrieť vystúpenia detských folklórnych súborov Klnka, Kobylka, Kremienok, Čečinka, Vienok, Hájenka a Dolina odovzdal „veľký“ župan tomu „malému“ cetifikát osvedčujúci, že svoju funkciu bral počas tohto jedného dňa zodpovedne a vážne. Diplom mladej osobnosti roka, ktorú si stredoškoláci zvolili spomedzi seba, odovzdal Bajan Zuzane Markusekovej z Gymnázia L. Novomeského. „Verím, že Marek a Zuzka budú naďalej v snahe vstúpiť do verejného života aktívni a že motivujú aj ďalších svojich rovesníkov,“ dodal v tejto súvislosti V. Bajan.
 
Župan na jeden deň na záver svojho pôsobenia vyslovil spokojnosť s tým, ako sa k jeho funkcii postavil Bratislavský samosprávny kraj, jeho predseda a ďalší predstavitelia. Podľa jeho slov sa mu pôsobenie páčilo a cítil sa veľmi príjemne. Priblížil sa o pár krokov bližšie k tomu, čomu sa chce venovať – aktívnemu prístupu k dianiu okolo nás.
 
Marek – aj my ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu !