Blindfriendly Utorok 23. 4. 2019 | Meniny má Vojtech Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná dvadsiatka opäť povedie cez rakúske obce

 Bratislavský majáles bude mať aj v tomto roku športový nádych. Bratislavský kraj pripravil pre priaznivcov cyklistiky už 4. ročník „Župnej dvadsiatky“, ktorá odštartuje v nedeľu o 14:00 z Tyršovho nábrežia a povedie cez rakúske obce Berg a Kitsee.

 
„Župná dvadsiatka je už tradičnou súčasťou Bratislavského majálesu, pričom každý rok sa zapája stále viac cyklistov. Obzvlášť ma teší, že je atraktívna aj pre rodiny s deťmi a z roka na rok ich záujem narastá,“ predseda BSK Pavol Frešo.
 
Aj v tomto roku sú pripravené dva okruhy – dlhší má 26 km a kratší 19 km. Registrácia bude od 13:00. Manifestačná cyklojazda povedie z Tyršovho nábrežia cez rakúske obce Berg a Kitsee. Za Kitsee sa pôjde cyklistickým chodníkom pozdĺž štátnej hranice k hraničnému prechodu v Bergu a krátkou jazdou po hrádzi naspäť na Tyršovo nábrežie. Pre sviatočných cyklistov a pre rodiny s deťmi je pripravená kratšia trasa.
 
Župná dvadsiatka sa koná v rámci Bratislavského majálesu, ktorý podporil aj Bratislavský kraj. Od štvrtka do nedele vystúpia viaceré kapely ako Polemic, Hex, Para, aj hosť z Českej republiky Václav Neckář. Nebude chýbať ani pravidelná lodná propelerová linka cez Dunaj, kreatívny trh, ohňostroj a rôzne sprievodné podujatia. Súčasťou bude aj séria debát na témy so širším európskym rozmerom, ktoré pripravilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Tento rok je majáles zároveň oslavou 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie.