Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná jeseň aj počas sychravých dní

 Séria podujatí pod hlavičkou Župná jeseň pokračuje aj v novembri. Bohatá ponuka trávenia voľného času je pre návštevníkov Bratislavského samosprávneho kraja pripravená až do Vianoc.

 
„Štvrtý ročník Župnej jesene ponúka množstvo podujatí a aktivít, ktoré ukazujú bratislavský región z rôznych uhlov pohľadu. Tradícia husacín či návšteva vínnych pivníc aj tento rok láka do regiónu turistov,“ zhrnul doterajší priebeh tohtoročnej Župnej jesene predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.  
Župná jeseň svoj štvrtý ročník odštartovala už v septembri a séria jesenných podujatí sa skončí až 22. decembra, v posledný deň Vianočných trhov. Dovtedy sa však obyvatelia aj návštevníci bratislavského kraja môžu tešiť na množstvo akcií. Napríklad aj na pokračovanie husacinárskej sezóny v Slovenskom Grobe, ktorú má na starosti Cech husacinárov. Pečené husi, lokše aj kapustu si môžu návštevníci vychutnať v ôsmich prevádzkach v Slovenskom Grobe.
Od štvrtka 7. novembra až do sobotného večera 9. novembra budú v bratislavskej Starej Tržnici Svätomartinské dni, ktoré už po siedmy krát predstavia mladé slovenské vína. Duchovný rozmer sviatku sv. Martina budú od piatka do nedele dotvárať slávnostné pontifikálne sv. omše v Katedrále sv. Martina.
V sobotu 8. novembra môžu návštevníci aj domáci stráviť podvečer v Stupave na Lampiónovom sprievode, ktorý sa začne o 17:30 pred hlavným vchodom kultúrneho domu a v cieli sprievodu, teda v penzióne Intenzíva, budú vyhlásené tie najkrajšie lampióny.
V polovici novembra, teda v piatok 14. a v sobotu 15. 11. otvoria na Malokarpatskej vínnej ceste vinári viac ako 120 pivníc. Deň otvorených pivníc bude pokračovať svojím 15. ročníkom a už teraz je jasné, že aj tento rok bude záujem ďaleko presahovať možnosti ponúkaných vstupeniek.
Podujatia organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Viac informácií a presný harmonogram akcií nájdete na zupnajesen.sk.