Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná jeseň opäť priblíži špecifiká a tradície Bratislavského kraja

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja môžu spoznať ďalšie špecifiká regiónu a zažiť tradičnú atmosféru jesene. Už druhý ročník podujatia Župná jeseň odštartuje v sobotu 15. septembra o 10:00 v rekreačno-oddychovom priestore Kuchajda. Súčasťou štartu podujatia „Župná jeseň“ budú aj farmárske trhy. Následne počas jesenných mesiacov sa až do decembra budú konať ďalšie tradičné kultúrno-spoločenské akcie v Bratislavskom kraji. Vyvrcholením bude aj tento rok Župná zabíjačka.

 
„Tak ako vlani, aj tento rok chceme predstaviť regionálne tradície a špeciality a podporiť tak domácich remeselníkov a rovnako regionálny cestovný ruch,“ povedal župan Pavol Frešo.
 
Kuchajda bude žiť kultúrou, návštevníci ochutnajú čerstvé sedliacke posúchy, trdelníky, bratislavské pivo, med, víno, ovocné šťavy, mäsové výrobky. Pripravené sú aj ukážky ľudovej tvorby, keramika či majolika. V stánkoch sa odprezentujú nielen remeselníci ale aj niektoré podujatia ako Dni zelá v Stupave, Sološnícky krumplový deň, Hasprunský dubák, Jablkové hodovanie, či Deň Horného Podunajska. Partnermi štartu Župnej jesene sú Mestská časť Bratislava Nové Mesto a Krajská organizácia cestovného ruchu v BSK.