Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná škola hostí európsku delegáciu

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, bude v piatok hostiť delegáciu z konferencie Voda a klimatické zmeny. Študenti štvrtého a tretieho ročníka tak hosťom Združenia vzdelávacích zariadení pre pôdohospodárstvo a rozvoj vidieka zo všetkých krajín EÚ odprezentujú priamo vo vinárstve svoje praktické skúsenosti.

 
„Župné stredné odborné školy sú známe svojím jednoznačným zameraním na praktické skúsenosti. Tie sú pre študentov mnohokrát cennejšie ako teoretické znalosti, ktoré možno už v praxi ani nemusia byť realitou,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Študenti Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre, ktorá je v Združení vzdelávacích zariadení pre pôdohospodárstvo a rozvoj vidieka Europea, budú už v piatok súčasťou celoeurópskej konferencie Voda a klimatické zmeny. Delegátom z celej Európskej dvadsať osmičky ukážu v rámci prezentácie Dobrá prax spracovanie vína v známom vinárstve Elesko.
„Tretiaci a štvrtáci ukážu počas troch hodín delegácii spracovanie hrozna a záver ukážky bude, samozrejme, patriť degustácii. Aj tú povedú naši študenti a hosťom predstavia víno  a burčiak. Vinohradnícku a vinársku tradíciu bratislavského regiónu naša škola udržiava 132 rokov a študenti svoju prax vykonávajú u tých najlepších vinohradníkov a vinárov v kraji,“ ozrejmil riaditeľ SOŠ vinársko-ovocinárskej Slavomír Zoch.
Združenie vzdelávacích zariadení pre pôdohospodárstvo a rozvoj vidieka, je dobrovoľnou záujmovou, nepolitickou a neziskovou organizáciou fyzických osôb podieľajúcich sa na vzdelávaní, stredných škôl, vzdelávacích zariadení a zariadení praktického vyučovania pôdohospodárskeho zamerania v Slovenskej republike. Jej členovia sa každoročne stretávajú v jednej z členských krajín EÚ a vďaka slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ, je konferencia tento rok v Piešťanoch. Osemdesiatka delegátov diskutuje na tému Voda a klimatické zmeny a popritom sa na Slovensku zoznamuje s odborným poľnohospodársky zameraným školstvom. Práve preto si ukážku vinárskych postupov prídu delegáti pozrieť do Eleska a svoje praktické skúsenosti im predvedú študenti tretieho a štvrtého ročníka Modranskej SOŠ vinársko-ovocinárskej. Prezentácia Dobrá prax sa začne zajtra o 9:00 a skončí sa na poludnie.