Blindfriendly Pondelok 22. 7. 2019 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župné školy ostávajú v štrajku až do konca

Počet škôl zapojených do celoslovenského štrajku učiteľov sa znižuje. K dnešnému dňu je do štrajku zapojených 12 z 58 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 
 

„Podporujeme kroky učiteľov, pretože sme si vedomí, že bez nastavenia fungujúceho systému školstva a spolupráce s učiteľským stavom len ťažko dosiahneme lepšiu kvalitu vzdelávania“, povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
K dnešnému dňu je do štrajku  zapojených 12 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, ale žiadna zo škôl nie je zatvorená. Na štyroch školách prebieha vyučovací proces v obmedzenom režime a podľa mimoriadneho rozvrhu hodín. Na zvyšných ôsmich sa stredoškoláci učia podľa bežného rozvrhu hodín. Celkový počet pedagógov na župných školách zapojených do štrajku je k dnešnému dňu 69.
Zložitú situáciu učiteľov sa snaží Bratislavský samosprávny kraj, ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení, riešiť aj konkrétnymi krokmi. Župa napríklad od roku 2013 prispieva riaditeľom svojich škôl, v prípade dobrých hospodárskych výsledkov, na osobné a riadiace príplatky. Takisto pokračuje v projekte učiteľských bytov, ktoré bude postupne odovzdávať zamestnancom škôl.
Projekt Učiteľských bytov, ktorý je nad rámec povinností samosprávy, spustil Bratislavský samosprávny kraj v roku 2014, kedy odovzdal dva byty. V minulom roku prešiel objekt internátov SOŠ automobilovej Jána Jonáša na Saratovskej ulici procesom zatepľovania a preto sa v tomto roku môžeme pustiť do realizácie ďalších 10 bytových jednotiek pre pedagogických a nepedagogických pracovníkov škôl.