Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zverejňovanie majetkových priznaní bude na župe prísnejšie

Proces zverejňovania majetkových priznania poslancov župného zastupiteľstva bude prísnejší. „Na februárovom Zastupiteľstve navrhnem nad rámec zákona o ochrane verejného záujmu konkrétnu lehotu na zverejnenie priznaní, ktoré musia byť v zmysle zákona zverejnené na internete. Priznania budú zverejňované najneskôr do 60 dní od ich doručenia na úrad. Inými slovami, najneskôr do konca mája budú priznania na webe,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo v reakcii na problém nezverejnených majetkových priznaní poslancov na BSK.

 
Zmenu navrhne poslancom zakotviť do rokovacieho poriadku Zastupiteľstva BSK. Podľa predsedu BSK je problém v legislatíve, že termín doručenia je v zákone stanovený, ale termín zverejnenia nie. „Moje majetkové priznanie je verejne dostupné na stránke parlamentu, no na župe nie a rovnako ani priznania župných poslancov, ktoré sú doručené, ale o nich nerozhodla v zmysle zákona na to komisia zriadená, ktorá ich musí schváliť,“ uviedol Pavol Frešo. Komisia do dnešného dňa o tom nerozhodla. Zmenu navrhne Pavol Frešo na najbližšom rokovaní župného parlamentu a rovnako aj na úrovni NR SR. „Verím, že k tejto iniciatíve sa pridajú aj poslanci, ktorí na medzery v zákone zatiaľ len poukazujú,“ dodal Pavol Frešo.