Blindfriendly Štvrtok 26. 4. 2018 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

Asi 300 cykloturistov na ich cestu do Viedne odštartoval župan Frešo

Bratislava, 29. augusta 2010

 

Účastníci 32. slovenského zrazu cykloturistov dnes predpoludním vyštartovali z parkoviska pri Starom moste v Petržalke na 80 kilometrovú Rakúsko-dunajskú cyklotúru. Na plánovanú trasu do Viedne ich sprevádzali podpredsedovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal a Martin Berta.

Cyklistov prišiel k Starému mostu pozdraviť a odštartovať predseda BSK Pavol Frešo. „Som rád, keď vidím okolo seba toľko ľudí v pohybe. Vtedy viem, že sa zaoberajú tým, čo ich baví a čo im prináša radosť,“ povedal v krátkom príhovore župan Frešo. Cyklisti okrem Viedne navštívia aj rakúske mestečká Wolfstahl a Hainburg. Vo Viedni ich čaká prehliadka mesta za účasti členov OTK (Österreichischer Touristenklub) a prijatie na radnici primátorom Viedne Michaelom Häuplom.

V pondelok absolvujú účastníci zrazu cyklotúru do Gabčíkova s exkurziou vodného diela a v utorok cyklotúru k Neziderskému jazeru s prijatím na radnici mestečka Neusiedl am See. Štart cyklotúr je vždy o 9:00 hodine. V nedeľu a utorok je miestom štartu parkovisko pri Starom moste v Petržalke, štart pondelňajšej cyklotúry bude pri Prístavnom moste z ružinovskej strany. Večerný kultúrno-spoločenský program bude v zrazovom centre vždy od 20.00 h.