Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ASTORKA VSTUPUJE DO NOVEJ SEZÓNY FESTIVALOM, ZÁJAZDMI A NOVÝMI TITULMI.

 Novú divadelnú sezónu – už dvadsiatu deviatu – otvoríme 14. septembra 2018 a ako prvé predstavenie odohráme Lásky jednej plavovlásky. V repertoári divadla ostávajú aj divadelné inscenácie uplynulých sezón (napríklad posledné – Náš človek či Kontajner Paríž) a mnohé z nich už uvádzame mnoho rokov (Na koho to slovo padne, Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho, Sen svätojánskej noci, Idiot, Zakázané uvoľnenie, Jama deravá, Sylvia a ď.).

 

V októbri na Festivale Astorka 2018 (od 22. októbra do 30. októbra 2018) privítame viaceré české divadlá. Festival Astorka 2018 je symbolicky venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky v roku 1918.
V príprave sú nové divadelné inscenácie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia pod režijným vedením Jakuba Nvotu a Komúna v réžii Juraja Nvotu.
Novinkou je predaj vstupeniek na novú sezónu aj na Festival Astorka už od 1. 8. 2018.


XIV. FESTIVAL ASTORKA 2018
22. - 30. 10. 2018
STÁLE SPOLU

Festival je venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky

Leo Birinski, Václav Havel, Bolek Polívka...
divadelné inscenácie hier týchto autorov, a mnohých ďalších, uvedieme na Festivale Astorka.
A tituly, ktoré predstavíme na Festivale Astorka vznikli pod vedením režisérskych osobností: Ladislav Smoček, Daniel Hrbek, Bolek Polívka, Jiří Havelka, Jan Borna, SKUTR, Alena Lelková.
Pozvanie na Festival ASTORKA 2018 prijali divadlá: Činoherní klub z Prahy, Švandovo divadlo na Smíchově z Prahy, Divadlo Bolka Polívku z Brna, Dejvické divadlo z Prahy a Divadlo v Dlouhé z Prahy.
Počas jedného týždňa sa na doskách ASTORKY predstavia Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Ondřej Trojan, Simona Babčáková, Jan Vondráček, Miroslav Táborský a mnohí ďalší českí i slovenskí herci, vrátane domovského súboru.

V Scénických rozhovoroch predstavíme Zuzanu Konečnú, Rebeku Polákovú a Zuzanu Porubjakovú – netradične.

Viac o programe: osobitne priložená TS Festival Astorka

ČÍM RÝCHLEJŠIE KRÁČAM, TÝM SOM MENŠIA
Premiéra v novej sezóne

Na motívy románu Kjersti A. Skomsvold v preklade Miroslava Zumríka napísal Jakub Nvota, ktorý je aj režisérom tejto inscenácie. V hlavných úlohách sa predstavia Zita Furková a Ady Hajdu. V ďalších postavách Pavol Šimun a Tomáš Mrekaj.


KOMÚNA
Premiéra v novej sezóne

Inscenáciu divadelnej hry Thomasa Vinterberga a Mogensa Rukova, ktorej prvé uvedenie sa odohralo vo viedenskom Burgtheatri pripravuje režijne Juraj Nvota.


POCESTUJEME, AJ DO ZAHRANIČIA:
Divadelná inscenácia Lásky jednej plavovlásky v réžii SKUTRov má veľký úspech a po nedávnom uvedení na festivale Dream Factory v Ostrave a v Divadle v Dlouhé v Prahe, ju Divadlo ASTORKA Korzo ´90 odohrá aj v Košiciach v septembri a počas nášho každoročného hosťovania v Švandovom divadle na Smíchově pod názvom Dni Astorky v Prahe 2018 v novembri tohto roku.
A dostali sme pozvania aj na ďalšie významné hosťovania v ďalekom zahraničí s divadelnou inscenáciou Pred odchodom na odpočinok.


Priložená fotografia: Divadlo Bolka Polívku: Šašek a syn. Foto: Jiří Salik Sláma


Divadlo ASTORKA Korzo ´90, Námestie SNP 33
Vstupenky:
Tel: 02 / 54432093, 02 / 54431 657
(v pracovné dni 12.00 – 19.00 hod., cez víkend hodinu pred predstavením)
e-mail: pokladna@astorka.sk

rezervácie: www.astorka.sk, www.ticketportal.sk


Hromadné objednávky a rezervácie:
0918 716 009 (v pracovné dni)
e-mail: pokladna@astorka.sk


Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.