Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Autor loga samitu je študent župnej školy

 O tri mesiace bude mať Bratislava v rukách historické predsedníctvo SR v Rade EÚ a stane sa dejiskom 7. Európskeho samitu regiónov a miest. Logo pre túto príležitosť vytvoril Jakub Mikula, študent 3. ročníka ŠÚV J. Vydru v Bratislave, ktorý ho predstavil na tlačovej konferencii.

 
„Aplikoval som do neho geometrické tvary, do ktorých som použil päť základných farieb zo samitu, ktoré boli v predošlom samite v Aténach. Tieto geometrické tvary symbolizujú regióny svojou veľkosťou, rôznymi rozmermi a aj rôznymi tvarmi, symbolizujú mestá a regióny. Most je symbolom spájania a o to aj v tom Európskom samite ide, o spájanie regiónov, miest a vlastne o spájanie ľudí v celej Európe,” povedal autor loga Jakub Mikula, študent ŠÚV J. Vydru v Bratislave.
 
Logo samitu bolo predmetom polročnej klauzúrnej práce študentov tretieho ročníka “Propagačnej grafiky” na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a o víťazstvo bojovalo osem študentov. To nakoniec skončilo v rukách Jakuba Mikulu.
 
Pri svojej tvorbe si vybral most SNP, ktorý bol v roku 2001 vyhlásený za stavbu storočia a patrí do asociácie World Federation of Great Towers. V Bratislave je to najväčší most a taktiež jej symbol. Symbol spájania, pretože spája brehy rieky, spája ľudí, spája krajiny
 
„Zapojenie študentov župnej školy je súčasťou našej filozofie urobiť samit čo najviac verejným a ja si myslím, že je to špičková škola v rámci bratislavskej župy. Práve týmto spôsobom chceme zapájať aj ďalšie inštitúcie či už mestá, obce, mestské časti,“ dodal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
BSK v rámci jednej zo svojich najdôležitejších kompetencií intenzívne podporuje stredné odborné školy -  duálne vzdelávanie, zamestnateľnosť mladých a podporu mladých talentov. Už viac ako 6 rokov dáva župa príležitosť stredným školám, aby sa prezentovali aj na pôde Bruselu. V tomto duchu BSK oslovil vzdelávacie inštitúcie aj pre spoluprácu na príprave 7. Európskeho samitu regiónov a miest a jeho sprievodných podujatí. Prierezovo sa budú podieľať na príprave občerstvenia, hostesingu a tiež samotnej tvorbe programu a prezentácii vlastnej tvorby.