Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AV Mobilita a DSS Rozsutec stavajú spolu mosty

 Projekt organizácie AV Mobilita s názvom Staviame spolu mosty nesie zaujímavú myšlienku prezentovať umelecké diela ľudí s postihnutím spolu so známymi umelcami z radov profesionálnych maliarov, sochárov, grafikov alebo ináč nadaných známych umelcov.

 

Verejne známi umelci v rámci projektu ako tútori vedú svojich umelecky nadaných kolegov s postihnutím a spoločne s nimi vytvorili diela, ktoré boli predstavené verejnosti počas vernisáže 22.septembra 2011v Inchebe v Bratislave. Projekt prepojil tvorivé aktivity umelcov z dvoch svetov tým, že úspešne odstraňuje bariéry a vytvoril novú kvalitu spoločného diela známych umelcov a talentovaných ľudí s postihnutím, čo je cestou pre nové možnosti ich tvorby.

Projekt sa realizuje v čase od júna 2011 do mája 2012 a obsahuje mnoho zaujímavých a všestranne obohacujúcich aktivít. Čas realizácie projektu zahŕňa viaceré spoločné stretnutia tútorov a ich talentovaných kolegov s postihnutím a prácu na spoločných umeleckých dielach. Spoločné diela budú vystavené najskôr vo výstavných priestoroch Incheba do konca septembra 2011, na charitatívnej aukcii v Piešťanoch a tiež v priestoroch centrály generálneho partnera projektu Slovenská sporiteľňa v Bratislave. Od januára 2011 budú diela súčasťou putovnej výstavy, ktorá potrvá až do mája 2011. Súčasťou projektu je aj vyhlásenie Talentu roka 2011, z ktoprého vzíde víťaz spomedzi umelcov s postihnutím.

Tvorcovia projektu, Klaudia Valušková a Ing. Petra Volčková okrem iných oslovili výnimočnú maliarku Barbaru Tomanovú z Domova sociálnych služieb Rozsutec a dali jej priestor na umeleckú realizáciu. Jej tvorba je už dnes umelecky zrelá a známa z viacerých verejných prezentácií. Barbara bola ocenená na viacerých umeleckých súťažiach a svoje diela od r. 1984 predstavila doteraz na 26 výstavách doma i v zahraničí. V spolupráci so svojou tútorkou – maliarkou PhDr. Alenou Kolesárovou - Ličkovou vytvorili pre tento projekt kvalitné spoločné dielo s názvom Tiferet – strom života. Tvorcom projektu sme vďační za originálnu myšlienku a aktívne lámanie bariér medzi svetom ľudí s postihnutím a väčšinovej populácie. Tvorcom i účastníkom projektu želáme pri práci na tomto projekte veľa tvorivého zanietenia, kreativity, invencie a radosť z ďalších spoločných diel.