Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Baba cup Bratislavskej župy už tento víkend

 V sobotu sa bude konať už štvrtý ročník najobľúbenejších snowboardových a freestyle lyžiarskych závodov v Bratislavskom kraji. Podujatie pod názvom Baba cup začne od 11:00 v lyžiarskom stredisku Pezinská Baba.

 

Bratislavská župa je spoluorganizátorom akcie. „Našim cieľom je podporovať športové aktivity u detí a mládeže. Táto akcie je ďalšia z radov, kedy im môžeme zábavnou formou predstaviť zimné atraktívne a svojim spôsobom aj adrenalínové športy,“ poznamenal bratislavský župan Pavol Frešo. Podľa organizátora akcie Petra Vrbického je pre účastníkov pripravených množstvo zaujímavých atrakcií a prekážok. Záujemcovia si tiež môžu vyskúšať snowboardy z požičovne zadarmo, a to za asistencie skúsených inštruktorov, ktorí poradia ako sa najrýchlejšie a čo najbezpečnejšie naučiť jazdiť, či už po svahu alebo po prekážkach. Aj tohtoročnou atrakciou je otvorenie snowskateboardovej školy, ktorá je voľným pokračovaním projektu skateboardskola.sk. „Závod sa najmä pre mladšie vekové kategórie stáva čoraz atraktívnejším, o čom svedčí každý rok sa zvyšujúce množstvo pretekárov,“ dodal župan Pavol Frešo.

Baba cup je závod kategórií snowboard, freestyle lyžovanie a snowskateboardu. Jazdí sa o najlepší trik počas trvania závodu. Pretek má tiež ženskú kategóriu. Každý závod je doplnený hudobnou produkciou a odborným komentátorom. Lyžiarske stredisko Pezinská Baba je najbližším zimným strediskom pre občanov Bratislavského kraja, takže je sledované množstvom divákov, ktorí každoročne tento závod navštívia. Toto podujatie je hlavne podujatím na oboznámenie detí a mládeže s adrenalínovými športmi a tiež možnosťou začleniť sa do komunity skúsených športovcov, pod ktorých vedením sa môžu dopracovať k lepším výsledkom alebo pretekárskej činnosti.